Ücretsiz Çevrimiçi TV İzleyin

Syda Productions/Shutterstock

Demek kablo şirketini bıraktın, ama şimdi bir düzine yayın servisine ve yükselen fiyatlarına sıkışıp kaldın. Neyse ki, çevrimiçi olarak TV izleyebilirsin. Sadece biraz çaba ve biraz sabır alır.

Streaming Hizmetleri Pahalılaşıyor

TV için ödeme yapmaktan nefret ediyorsanız, muhtemelen Netflix veya Hulu gibi hizmetlerin yıllık ücretini hesapladınız. Görünen o ki, Netflix ve Hulu aboneliği size yılda 200 dolardan fazlaya mal olacak ve ek hizmetler yalnızca bu sayıyı yükseltecek.

Mevcut akış hizmetlerinin maliyetini, Netflix ve Amazon Prime'ın yıllık fiyat artışını ve Disney + gibi yeni hizmetlerin eklenmesini düşündüğünüz zaman, gelecek kasvetli veya en azından pahalı görünüyor. Bu hizmetleri kablodan bir kaçış olarak düşünmeye meyilliyiz, ancak kablo şirketlerine çok benzemeye başlıyorlar. Akış servislerinden bir kaçış var mı?

Neyse ki, çevrimiçi TV düzeltmeniz için Netflix veya Hulu'ya ödeme yapmanız gerekmez. Çevrimiçi olarak ücretsiz TV izlemenin birçok yolu vardır ve bazıları size neden bir akış hizmeti aboneliği için ayda 12,99 ABD doları ödediğini merak etmenizi sağlar.

Birinin Girişini Ödünç Al

Hesap paylaşımına gelince, akış hizmetleri oldukça gevşek. Aslında, çoğu akış hizmeti, ayrı bir kullanıcı profilleri ve çok kullanıcılı fiyatlandırma planları ile en azından bir aile içinde hesap paylaşımını teşvik eder. Bir arkadaşına giriş bilgilerini sor, hesaplarına bir profil ekle ve şehre git.

İçeriği doğrudan FOX veya HBO gibi TV ağlarının web sitelerinden yayınlamak için bir arkadaşınızdan veya ailenizden birinin kablo giriş bilgilerini de ödünç alabilirsiniz. DirecTV gibi bazı kablo servislerinin bile kendi yayın portalları vardır. Tek bir kullanıcı adı ve şifrenin size bu kadar bedava içerik getirebilmesi çılgınca.

Bir arkadaşınıza veya ailenizin üyeliğine veya kablolu aboneliğine piggyback yapmak size çok para kazandırabilir, ancak sonuçta biri hala bu faturayı ödüyor. Akış servislerini ve kablonun hayaletini tamamen kesmeye çalışıyorsanız, ücretsiz TV dünyasına farklı bir yol bulmanız gerekir.

En iyi ücretsiz Streaming Sites: Pluto TV ve Crackle

Birinin giriş bilgilerini ödünç almazsanız (veya alamazsanız), o zaman vahşi ortamda ücretsiz TV bulmanız gerekir. Neyse ki, ücretsiz içerik sunan birçok web sitesi var ve çoğu A sınıfı gösterilere ve filmlere sahip.

En popüler ücretsiz yayın siteleri, film ve TV şovlarını gösteren yüzün üzerinde canlı kanal sunan Pluto TV ve isteğe bağlı yayın için çeşitli TV şovları ve filmler sunan Sony'nin Crackle'ıdır. Pluto ve Crackle'ın tabii ki reklamları var – ama kablo TV de var ve bunun için para ödüyorsunuz! Bunları web tarayıcınızda, bir akıllı telefon veya tablet uygulamasında, hatta TV'nizde bir Roku veya benzeri bir cihazla izleyebilirsiniz.

Bu siteler sizin için yapmıyorsa, Tubi, Popcornflix, TV Paylaşımı ve Yidio'ya bakmalısınız. Ayrıca, eğlence takıntınızı canlandırmak için YouTube gibi hizmetleri de kullanabilirsiniz, ancak TV şovlarının tam bölümlerini bulma konusunda çok sorun yaşayabilirsiniz.

Google'da bir ton başka ücretsiz akış platformu bulabilirsiniz, ancak şüpheli görünen herhangi bir web sitesinden yayın yapmaktan kaçınmalısınız. Bu web siteleri genellikle yasadışı olarak işletilmektedir ve kullanımı her zaman güvenli değildir.

Bir TV Ağının Web Sitesinde İzle

Belirli bir ağdan bir şov izlemeye çalışıyorsanız, web sitelerini kontrol edin. Aptalca geliyor, ancak çoğu site bir dizinin bazı bölümlerini (veya tümünü) ücretsiz olarak yayınlamanıza izin verecek. Örneğin, ömür boyu, insanların R Kelly belgelerini kısa bir süre için ücretsiz olarak kullanmalarına olanak sağladı ve Adult Swim gibi ağlar rutin olarak ücretsiz canlı TV yayını yapıyor.

Ücretsiz içerik sunan bir ağ listesine mi ihtiyacınız var? FOX, BET, CBS, AMC, ABC, CW, Çizgi Film Ağı ve NBC'ye göz atın. Ayrıca PBS veya BBC gibi halka açık yayın ağlarından ücretsiz gösteriler yayınlayabilirsiniz (ancak hizmet Avrupa'ya özgü olduğundan BBC'den gösterileri izlemek için bir VPN'e ihtiyacınız olacaktır).

Kütüphane Kartınızı Tozdan Çıkarın

Kulağa garip geldiğinde, yerel kütüphanenizden gösteriler ve filmler yayınlayabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir kütüphane kartı ve OverDrive veya Hoopla gibi bir web sitesi. Halk kütüphanenizin, tamamen akış servislerini tamamen unutabileceğiniz kadar çok sayıda gösteriye ve filme sahip olma garantisi vardır. Ve bir süredir bu Disney + aboneliğini unutabilirsiniz, çünkü çoğu kütüphane iyi bir Disney filmleri (klasik Disney filmleri) sunar.

Paradan tasarruf etmeye çalışıyorsanız, bu web siteleri bir cankurtaran. Bunları halk kütüphanenizden kitap, çizgi roman, müzik ve sesli kitapların dijital kopyalarını ödünç almak için kullanabilirsiniz. Endişelenmeyin, bir kütüphane kartına başvurmak için fiziksel bir kütüphaneye bile gitmeniz gerekmeyebilir. Yalnızca Google’da yerel kitaplığınızın adını ve “başvuru” kelimesini kullanın.

Yerel kütüphaneniz de e-Kitaplardan ve sesli kitaplardan çevrimiçi gazetelere kadar ücretsiz diğer dijital içerikler sunar. Ayrıca, kütüphaneye şahsen gitmeye istekliysen, ücretsiz ödünç alabileceğiniz güzel bir Blu-Ray, DVD ve CD yelpazesi bulabilirsin.

İLGİLİ: Sadece Kitaplar Değil: Yerel Kütüphanenizin Tamamıyla Sunabileceği Dijital Kitap

Ücretsiz Denemelerden Yararlanın

Ücretsiz akış sitelerinde her zaman istediğiniz gösterilere sahip değilsiniz. Neyse ki, Netflix ve Hulu gibi hizmetler genellikle bir aylık ücretsiz deneme sunar. Bu denemeler tam olarak ne izlemek istediğinizi bildiğiniz zaman faydalıdır, ancak bunları son çare olarak düşünmelisiniz. Ücretsiz denemeler yalnızca bir kez kullanılabilir (tür) ve hesabınızı iptal etmeyi unutursanız ayın sonunda bir fatura ile bitebilirsiniz.

Olduğu söyleniyor, bazen ücretsiz deneme sistemini sonsuza dek çalışacak şekilde düzenleyebilirsiniz. Çoğu akış servisi sizi e-posta adresiniz ve kart bilgileriniz ile tanımlıyor. Farklı kartlar ve e-posta adresleri kullanarak ücretsiz bir denemeye kaydolarak, sürekli olarak ücretsiz bir denemeye devam edebilirsiniz. Ne yazık ki, bu yöntem sadece ahlaki bir metanet sınavı değil; Ayrıca biraz yarı pişmiş. Streaming hizmetleri, IP adresinizi veya kredi kartınızın posta adresini kontrol ederek kimliğinizi doğrulayabilir ve balık kokuyorsa ücretsiz bir deneme yapılmasını reddedeceklerdir.