Ücretsiz Konferans Görüşmeleri Yapmanın En İyi Yolları

Artık kendi konferans görüşmelerinizi her zamankinden daha kolay bir şekilde barındırabilirsiniz. Evden çalışıyor olun, küçük bir işletme sahibi olun ya da sadece arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişimde kalmak isteyin, size ücretsiz düzinelerce ücretsiz hizmet sunulur.

Sesli konferans, ekran paylaşımı, görüntülü görüşme ve metin sohbeti arasında ücretsiz konferans görüşmesi yapmaya başlamak için en iyi seçeneklerden bazılarını ele alacağız. Aşağıda ele alacağımız uygulamaların çoğu, cep telefonlarını, sabit hatlarını ve VoIP'yi destekliyor.

Google Hangouts

Hepimiz Google'a, 800lb gorilla'ya aşinayız, bu yüzden teknoloji devi bir konferans araması çözümü sağlıyor. Bununla birlikte, Hangouts yalnızca konferans görüşmesinden daha fazlasıdır. Mikrofon ve kameralı herhangi bir cihazdan metin, video veya sesli konferans yapabilirsiniz.

Google Hangouts'u kullanmaya başlamak, bir Gmail hesabına kaydolmak kadar kolay. Hesabınız ayarlandıktan sonra, yeni, ücretsiz ve güçlü konferans aracınızı kullanmaya başlamak için oturum açın. Bir video veya sesli konferans görüşmesinde 25 kişiye ve bir metin sohbetinde 150 kişiye sahip olabilirsiniz.

Google Hangouts'u kullanarak metin veya video görüşmesi yapmak için, ulaşmaya çalıştığınız tarafın da bir Gmail hesabına sahip olması gerektiğini unutmayın. Ancak, ses telekonferansı arıyorsanız, sadece bir telefon numarası kaydedin ve gitmek için iyi bir konum. Bir mikrofonunuz olduğu sürece, ücretsiz olarak kullandığınız cihazdan sabit hat veya cep telefonu arayabilirsiniz.

İLGİLİ: Yeni Google Hangouts'u Tarayıcınızda Nasıl Kullanılır?

Skype

Skype, en tanınmış konferans çağrı çözümlerinden biridir. Microsoft, 2011 yılında Skype'ı satın aldı ve kullanıcı arayüzü, özellikleri ve programın arka uçta nasıl çalıştığı konusunda elden geçirdi. Geçmişte bazı güvenlik endişeleri vardı, ancak Skype güçlü, kullanımı kolay bir araçtır.

İLGİLİ: Skype Kötü Bir İstismarı Savunabilir: Windows Mağazası Sürümüne Geçin

Geçmişte Skype kullanmış olsanız bile, son değişikliklerden şaşırabilirsiniz. Web tarayıcısı sürümünü kullanabilir veya uygulamayı bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirebilirsiniz. Skype ücretsiz olarak metin, ses ve video konferans çözümleri sunar.

Hepsi zaten Skype’a sahipse, en fazla 25 kişilik bir grup görüntülü sohbeti veya konferans görüşmesini barındırabilirsiniz. Yapmazlarsa, onları Skype Kontörü kullanarak arayabilir veya bir abonelik için kaydolabilirsiniz. Alternatif olarak, Skype'a kaydolmak için erişmeye çalıştığınız kullanıcı (lar) ile ücretsiz olarak iletişime geçin ve ardından onları kişilerinize ekleyin.

UberConference

UberConference, Hangouts'tan biraz daha resmi bir şey arıyorsanız, yine de kullanımı kolaysa, sunar. En fazla 10 katılımcı için ücretsiz telefon ve VoIP ses sunan UberConference, sınırsız konferans, ekran ve belge paylaşımı ve çağrı kaydı sağlar. Konferans PIN'lerini kullanma konusunda övünüyorlar. Bir konferans görüşmesine bağlanmayı denediyseniz ve PIN'i bilmediyseniz, bunun neden çekici bir özellik olduğunu anlayabilirsiniz. Kaydolduğunuzda, statik kalan bir konferans telefon numarası verilir.

Ne yazık ki, video konferans özelliği yoktur, ancak kullanımı kolay arayüzü bu ücretsiz aracı küçük işletmeler için mükemmel bir seçenek haline getirmektedir. UberConference uygulamasının masaüstü, iOS ve Android’de ve bir Chrome uzantısında kullanılabilmektedir. Tüm özelliklerinin herhangi bir tarayıcıda çalıştığını iddia ediyorlar, ancak Google Chrome'u kullanmanızı öneririz.

Maksimum katılımcılarınızı yıllık olarak 10 ABD Doları aylık 100 ABD Doları veya aylık 15 ABD doları olan bir iş aboneliği için ödeyebilirsiniz. İş çözümü, bir toplantıya katılırken bir takım yönetimi portalı, özel bekletme müziği, uluslararası erişim ve sesli reklamlar gibi daha fazla araç ekler.

FreeConferenceCalling

Bir isimde çok şey var. FreeConferenceCalling tam olarak ne yaptığını açıklar ve iyi yaparlar. Saf sesli telekonferans yeteneğinde oluşturdukları video ve metin yeteneklerinden yoksunlar. İsteğe bağlı olarak 1000 eşzamanlı kullanıcıyı ücretsiz olarak barındırabilirsiniz.

FreeConferenceCalling, çağrılarınızı ve kullanıcılarınızı yönetebileceğiniz, katılımı izleyebileceğiniz ve geçmiş aramaların kayıtlarını dinleyebileceğiniz bir web portalı sunar. Hareket halindeyseniz, web portalını veya yalnızca telefon tuş takımını kullanarak mobil cihazınızdaki tüm konferansı kontrol edebilirsiniz.

FreeConferenceCall

Söz konusu ürünle karıştırılmaması gereken FreeConferenceCall, benzer güçlü özellikler sunmaktadır. Takvim entegrasyonu, toplantı kaydı ve web kontrolleri gibi sağlam araçlar sunar.

FreeConferenceCall ayrıca ekran paylaşımı, video konferans, uzaktan masaüstü desteği ve herhangi bir konferans sırasında 1.000 eşzamanlı kullanıcıya sahiptir. Toplantı alanınızı kişiselleştirebilir, tek seferlik veya tekrarlı konferanslar planlayabilir ve kolay dosya paylaşımı için dokümanları yükleyebilirsiniz. Premium üyelik de dahil olmak üzere özelliklerin tam listesini burada bulabilirsiniz.

Bana katıl

Mükemmel takvim entegrasyonuna sahip bir konferans görüşme çözümüne ihtiyacınız varsa, Join.Me en iyi seçeneklerden biridir. Pro Sürümü'nün 14 günlük ücretsiz deneme sürümlerinden yararlanabilirsiniz. 14 günlük deneme süresince, ekran paylaşımı, Outlook ve Google takvim entegrasyonu ile hızlı ve kolay toplantı planlaması ve diğer güçlü özellikler ile ücretsiz sesli ve görüntülü konferansın keyfini çıkaracaksınız.

14 günlük deneme süresinden sonra, 3 kullanıcıyla sınırlı olacaksınız (1 organizatör ve 2 izleyici). Ancak, herhangi bir toplantıda paylaşımı paylaşabilir, sohbet edebilir ve aktarabilirsiniz. Herhangi bir zamanda 3'ten fazla kullanıcı istiyorsanız, toplantı düzenleyicisi başına ayda en az 10 ABD doları ödemeniz gerekir. Daha fazla düzenleyici ekledikçe maliyet artar.

Buluşmaya git

GoToMeeting Free, sınırsız çevrimiçi toplantılar, ücretsiz VoIP aramaları ve 3 kullanıcıya kadar ekran paylaşımı (1 organizatör ve 2 izleyici) sunmaktadır. Bir hesap oluşturun ve ücretsiz, her zaman sınırsız konferans görüşmelerine çevrimiçi olarak katılın. Kullanıcı sayısıyla sınırlı olmasına rağmen, bu ürün, kullanımı kolay bir Chrome uzantısı ile konferans görüşme ihtiyaçlarınız için hızlı bir çözüm sağlar.

Ücretsiz 14 günlük deneme süresine kaydolursanız, Pro Sürümüne erişebilirsiniz. Deneme, toplantı kaydı, fare ve anahtar paylaşımı, çizim araçları ve mobil uygulamalar gibi özellikler ekler. Konferans görüşmeleriniz daha etkileşimli ise, çizim ve anahtar paylaşımı son derece yararlı olabilir. Ürünlerini beğenirseniz, planlarını ve aboneliklerini buradan kontrol edebilirsiniz.

iPhone ve Android Konferans Görüşmeleri

Sadece birkaç kişi için konferans görüşmesi yapmanız gerekiyorsa ve uygulamaları veya ekstra özellikleri umursamıyorsanız, iPhone veya Android telefonunuzu kolay bir çözüm olarak kullanabilirsiniz. Sadece ilk katılımcınızı arayınız, cep telefonunuzun ekranında “Çağrı Ekle” yi seçiniz, bir sonraki katılımcıyı arayınız, cep telefonunuzun ekranında “Aramayı Birleştir” seçeneğini seçiniz ve daha sonra gerektiğinde başka aramalar ekleyiniz. Telefonunuz en fazla beş arayanı (sizin de dahil olmak üzere) ve Android'i altıya kadar destekler; ancak taşıyıcınız, sahip olabileceğiniz birleştirilmiş çağrıların sayısı üzerinde daha düşük bir limite sahip olabilir.

Bu çözümün başka özellikler sunmadığını unutmayın. Katılımı kontrol edemez, yönetim portalı kullanamaz, toplantı planlayamaz, ekranınızı paylaşamaz vb.

İLGİLİ: iPhone'unuzla Konferans Görüşmesi Yapma

Gördüğünüz gibi, konferans görüşmesi bir servet ödemeden alınabilir. Aboneliğiniz için yarışan tüm rakiplerle, zamanınızı sizin için doğru ürünü bulmanız zaman alabilir. Bir kaçını deneyin ve kararınızı kişisel deneyime göre yapın. Heck, hepsini dene, özgürler!

Görüntü Kredisi: dotshock / Shutterstock