Ücretsiz sesli kitap bulmak için en iyi yerler (yasal olarak)

Sesli kitaplar, işe gidip gelmek, uzun seyahatler ve sıkıcı işler için harikadır. Sesli kitapları yasal olarak indirebileceğiniz ve ücretsiz olarak alabileceğiniz bir çok yer var. Ve hepsi kamusal alan adı değil.

İnternette bulabileceğiniz sesli kitap sitelerinin çoğu, genel alan adında klasik kitapları ücretsiz olarak indirmenize izin verir, ancak bazı siteler diğerlerinden daha kaliteli kitaplara sahiptir. Bu sitelerin en iyilerini topladık, artı başka türde sesli kitapları da ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Gutenberg & LibriVox Projesi

Project Gutenberg, 1971'de başlatılan, e-Kitapların dağıtımını teşvik etmek için kültürel çalışmayı dijital hale getirmek ve arşivlemek için çalışan gönüllü bir depodır. Ama sadece eBooks ile ilgili değiller. Gutenberg Projesi'nde ayrıca kamuya açık alanlardan insan tarafından okunan ve bilgisayar tarafından üretilen (bilgisayarlı bir sesle okunan) sesli kitaplardan oluşan geniş bir kütüphane bulunmaktadır.

LibriVox.org, kamuya açık alan sesli kitaplarını yayınlamayı amaçlayan başka bir gönüllü tarafından yürütülen girişimdir. Gönüllüler kitap bölümlerini okurlar ve daha sonra LibriVox bu ses dosyasını herkesin indirmesi için kamuya açık bir alana bırakır.

İki hizmet birlikte çalışmaktadır, LibriVox sitesinden gelen Project Gutenberg'deki çoğu sesli kitap mevcuttur. Her sitenin diğeri olmayan bazı kitapları var, bu yüzden ikisini de kontrol etmeye değer. Her iki site de kitaplarınızı doğrudan web sitesinde dinlemenize, iTunes tarafından abone olmanıza veya kitabı çeşitli biçimlerde cihazınıza indirmenize izin verir.

Artık telif hakları altında kitap kullandıkları için, sitelerdeki kitapların çoğu 1923'ten önce yazılmıştır. Bu nedenle, dinleyecek bir şey ararken bunu aklınızda bulundurun. Hizmetten hoşlanıyorsanız ve yaptıkları şeyden hoşlanıyorsanız, bir bölümü veya ikisini okumak ve tarihin bir parçası olmak için boş zamanınız varsa gönüllü olmak kolaydır.

Spotify

Spotify artık repertuarına eklenen sesli kitapların bir çalma listesine sahip. Yine çoğu, kamu alanında klasik eserler. Onlar Project Gutenberg ve LibriVox gibi siteler kadar çok başlıklara sahip değiller, ancak zaten bir Spotify kullanıcısıysanız, kitaplara erişmek çok kolay. Sadece çalma listesine çık.

Spotify'da sesli hesaplarınızı ücretsiz bir hesapla dinleyebilirsiniz, ancak her bir başlığın başında eklemeniz gerekir. Bir premium hesaba abone olursanız, reklamsız olarak dinleyebilirsiniz.

İLGİLİ: Spotify Free vs Premium: Yükseliyor mu?

NewFixtion

NewFixtion kendi başına bir kategoride. Pek çok başlık içermiyor, ancak günlük bölümlerde yayınlanan orijinal hikayeler. Her bölüm eğitimli aktörler tarafından dile getiriliyor, bu da ona daha yuvarlak bir his veriyor. Eski zamanlardaki radyo perdesini dinlemek, okumak için okumaktan çok daha fazla.

Yine de, NewFixtion'dan başlıkları indiremezsiniz. Bunları masaüstü veya mobil tarayıcınız üzerinden listelemeniz gerekir.

Dijital Kitap

Eskiden Librophile olan DigitalBook, Librivox, Gutenberg, Açık Kütüphane gibi yerlerden kamuya ait etki alanı kitaplarının bir veritabanında arama yapmanıza ve ayrıca Amazon (ve Audible) kitaplarını da içeriyor. Tüm kitaplar ücretsiz olmasa da, çok sayıda ve 100.000'den fazla ücretsiz sesli kitap ve e-Kitap bir katalog övünme vardır.

Ücretsiz üyelik için kaydolursanız, indirmeye gerek kalmadan daha sonra okumak için kişisel bir kitaplık üzerinde kitap kaydedebilirsiniz.

İnternet Arşivi

İnternet Arşivi, dijital formda kullanıcılara sunulan internet sitelerinin ve diğer kültürel eserlerin kar amacı gütmeyen bir arşividir. Kamusal alanda hemen hemen her şeye erişmek için daha geniş ve daha iyi bilinen sitelerden biri. 4 milyondan fazla ses kaydı, 11 milyon kitap ve metin ve 3 milyon videodan oluşan bir arşive ücretsiz erişim.

Yüksek sesle öğrenin

LearOutLoud, kurgudan eğitime kadar binlerce ücretsiz sesli kitap barındırıyor. Web siteleri ve bu yayında daha önce bahsedilen birkaç site aracılığıyla içerik sunuyorlar.

Sesli kitaplara ek olarak, LearnOutLoud web, kurslar, belgeseller, konferanslar, röportajlar ve konuşmalar da dahil olmak üzere en iyi ses ve video öğrenme içeriğine erişim sağlar. Sundukları içerik miktarında gezinirken zaman kaybını kaybetmek kolaydır.

Halk Kütüphanenizi Unutma

Artık kütüphaneden bir kitap ödünç almak için evden çıkmanız gerekmiyor. Şimdi, birkaç site ve uygulamanın yardımıyla, mobil cihazınızdan binlerce sesli kitaplara erişebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan geçerli bir kütüphane kartı.

  • OverDrive, dünya çapında 30.000'den fazla kütüphanenin topluluğudur. Size bir kitap kiralamak için gereken her şeyin geçerli bir kütüphane kartı numarası olduğu, size yakın bir kütüphane kataloğuna çevrimiçi olarak erişmenizi sağlayan bir site. OverDrive'ın mobil ve tablet versiyonu olan LibbyApp'ın kullanımı, sesli kitapları doğrudan elde taşınır cihazınıza kontrol etmenizi sağlar. İOS, Android ve Windows için kullanılabilir.
  • RBDigital, bağımsız en büyük bağımsız çıkartma sesli kitap koleksiyonuna sahip geniş bir sesli kitap, dergi ve e-Kitap koleksiyonu sunmaktadır.
  • YourCloudLibrary, milyonlarca e-kitap ve sesin indirilmesini sağlayan Windows, Mac, iPhone ve Android uygulamalarıdır.
  • HooplaDigital, sesli kitap, e-kitap, müzik, film ve TV şovlarını doğrudan yerel kütüphanelerden bilgisayarınıza, tabletinize veya telefonunuza kontrol etmenizi sağlar.

Kullandığınız hangi uygulamalar ve hizmetler kütüphanenizin seçtiğine bağlıdır.

İLGİLİ BİLGİLER: Kindle'ınızda Kütüphane Kitaplarını Nasıl Kontrol Edersiniz?

Eğer bir Amazon Prime Abone iseniz, Çok Sesli Kitaplarınızı Buradan Alabilirsiniz

Zaten bir Amazon Prime abonesiyseniz, hiçbir ek ücret ödemeden Audible Channels içeriğine erişebilirsiniz. Audible uygulamanızın Kanallar sekmesindeki 50'den fazla sesli kitaptan oluşan dönen bir gruptan yayın yapabilirsiniz. Asal üyeler ses serilerine sınırsız erişim hakkına sahiptir ve yalnızca akış için sesli kitapları seçer .

Ücretsiz denemeler

Bu web sitelerinden herhangi birine ihtiyacınız olanı bulamıyorsanız ve bir Amazon Prime abonesi değilseniz, sundukları hizmet türü hakkında fikir edinmek için ücretsiz deneme sunan birkaç site vardır. Tipik olarak bu denemeler, birkaç kitabı dinlemek için fazlasıyla yeterlidir.

  • BookBeat, yeni ve eski binlerce sesli kitap için sınırsız dinleme imkanı sunuyor. Ücretsiz bir 2 haftalık deneme sunuyorlar ve dönem bittikten sonra 12,90 £ / ay (17 ABD Doları) sabit bir fiyata sahipler.
  • Kobo sürekli büyüyen bir katalog ile 5 milyon e-kitap ve sesli kitaplara ev sahipliği yapmaktadır. Kobo, Amazon'un Kindle hattındaki en büyük rakiplerden biri olabilir. 30 günlük ücretsiz deneme, istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Bu noktadan sonra sesli kitap aboneliği için 12,99 ABD doları / ay.
  • Sesli Muhtemelen web'deki yeni sesli kitapların en büyük tedarikçilerinden biridir ve deneme süresi sınırsız sesli kitaplara erişmek için aylık 14.95 $ 'lık bir aylık üyelik süresi sona erdiğinde, 30 günlük ücretsiz bir deneme sunarlar.

Kapatmadığımız ücretsiz (yasal) sesli kitaplar için harika bir kaynak var mı? Yorumlarda bize bildirin!

Görüntü kaynağı: Kaboompics, Pexel