UltraViolet 31 Temmuz'da Kapanıyor, İşte Filmlerinizi Aktarın

UltraViolet/Wayback Machine

Filmleriniz için en büyük dijital haklar dolabından biri olan UltraViolet (zaten bir noktada) 31 Temmuz'da kapanıyor. Yine de içeriğinizi kaybetmek zorunda değilsiniz; VUDU'yu bağlayabilir ve kütüphanenizi Anywhere Movies'e taşıyabilirsiniz.

UltraViolet, yıllarca filmlerin dijital kopyaları için fiili yöntemlerden başka bir şey değildi. Disney filmi olmadıkça, bir dijital kodla birlikte gelen bir diski satın aldıysanız, bu kod UltraViolet hizmeti içindi. Ancak, Disney Filmleri Her Yerde, Disney Filmleri Her Yerde hizmetinin bir uzantısı olarak tanıtıldı. Amazon Video, Google Play, Vudu ve diğerlerinin gücü ile birleştiğinde, Movies Anywhere, kısmen bu kapatma bildirimi ile kanıtlandığı gibi yenilmez bir hizmet haline geldi.

UltraViolet

UltraViolet, kütüphanenizi korumak için bir ortak satıcıya bağlanmak için 31 Temmuz'a kadar süreniz olduğunu belirtir. İyi haber şu ki, bu listede VUDU var; bu, film kütüphanenizi Filmleri Her Yerde aktarabileceğiniz anlamına gelir. TV şovlarınız Vudu'ya da aktarılacak (ancak Filmlerinizle diğer hizmetlere geçmeyecek).

Kütüphanenizi Transfer Etme

İlk önce, UltraViolet’a giriş yapın ve Perakendeci Hizmetleri seçeneğini seçin.

Ardından Vudo seçeneğine tıklayın (bir onay işareti görürseniz, o zaman zaten bağlandınız, yani bitirdiniz).

Vudu'ya giriş yapın.

Sağ üst köşedeki Hesap adınıza tıklayın, ardından “Hesap Ayarları” seçeneğini seçin.

“UltraViolet Library” nin sağındaki Setup düğmesine tıklayın.

“Zaten UltraViolet Var mı?” Kelimeleri üzerine tıklayın.

UltraViolet hesap ayrıntılarınızı girin ve Giriş'i tıklayın (listelenen UV hesabınızı görmek için Bağlan düğmesine tıklayın ”).

Hesapların bağlantılı olduğuna dair bir onay alacaksınız.

Henüz yapmadıysanız, VUDU hesap ayarlarınıza (UltraViolet'i ilk seçtiğiniz yer) geri dönerek Movies Anywhere hizmetini bağlayın ve bu hesapla oturum açmak için Anywhere Any Movies seçeneğini tıklayın.

UltraViolet filmleriniz, Amazon Prime Video ve Google Play dahil olmak üzere, Anywhere Movies'a bağladığınız tüm servislerde toplanır.