Unutulmuş Facebook Parolası Nasıl Kurtarılır

Bir şifre yöneticisi kullanmıyorsanız, bu karmaşık şifrelerin hatırlanması oldukça zor olabilir. Facebook şifrenizi unuttuysanız, aynı şifreyi gerçekten kurtaramazsınız, ancak şifrenizi yeni bir şeye sıfırlayarak hesabınızı kurtarmak için yeterince kolaydır.

Facebook şifrenizi unuttuysanız veya bir başkası sizin izniniz olmadan değiştirmiş olsanız da, Facebook'u kurtarmak için oldukça basit bir yol sunar. Ve burada şifreni tamamen unuttuysanız, burada konuştuğumuz şey hesabınızı kurtarıyor. Facebook şifrenizin değiştirilmesi biraz farklıdır; bu, mevcut şifrenizi bildiğiniz, ancak sadece yeni bir şifre ile değiştirmek istediğinizde geçerlidir.

İLGİLİ: Facebook şifrenizi nasıl değiştirilir

Parolanızı Kurtarmak

Başarısız bir giriş denemesinden sonra, Facebook size şifre alanının altındaki “Hesabınızı Kurtar” düğmesini göstermelidir. Devam et ve tıkla.

Not : Hem e-postayı (hem de telefon numaranızı) ve şifrenizi unuttuysanız, Facebook ana sayfasına yönelmeniz ve giriş yaptığımız tekniklerin altındaki “Unutulan Hesap” bağlantısını tıklayacağız. Bu makalede bahsediyoruz.

Ardından, Facebook hesabınıza kaydolmak için kullandığınız e-posta adresini girin ve ardından “Ara” düğmesini tıklayın.

Facebook bir eşleşme bulursa, sonuçlar ekranında sizi gösterir. “Bu Hesabım” düğmesine tıklayın.

Hesabınızı oluştururken sağladığınız bilgilerin türüne (ve yapılandırdığınız güvenlik ayarlarına) bağlı olarak, parolanızı sıfırlamak için farklı seçenekler sunulur. Bir yöntem seçin ve ardından “Devam Et” düğmesine tıklayın.

Facebook'u E-posta ile Kod Gönder

Hesabınızı kurmak için kullandığınız e-postadaki kodu aldıktan sonra, “Şifrenizi değiştirmek için burayı tıklayın” bağlantısını tıklayıp sıfırlama kodunu kopyalayıp Facebook sitesine yapıştırın. Ancak, e-postadaki “Şifre Değiştir” düğmesine tıklamak ve tüm kod giriş sürecini atlatmak daha kolaydır.

Her iki seçenek de sizi aynı yere götürecektir – yeni bir şifre yazmanızı isteyen bir ekran. Güçlü bir şifre seçin ve ardından “Devam Et” düğmesine tıklayın.

İLGİLİ BİLGİLER: Şifreleriniz Korkunç, ve Onun Hakkında Bir Şey Yapma Zamanı

Giriş yapmak için Gmail'i kullanma

Kaydolduğunuzda Gmail hesabınızı Facebook'a bağladıysanız, Facebook şifrenizi sıfırlamak için hemen erişebilmek için Google'a giriş yapabilirsiniz. Bu, e-posta adresinize gönderilen onay e-postasını ve kodu atlar.

Gmail hesabınız için güvenli bir giriş ekranı ile bir açılır pencere açılır. Kaydolduğunuz hesaba tıklayın.

Bir sonraki ekranda, Google şifrenizi yazın ve ardından “İleri” düğmesine tıklayın.

Kullanmak istediğiniz yeni Facebook şifresini yazın ve ardından “Devam Et” düğmesine tıklayın.

Parolanızı Değiştirdikten Sonra Etkin Oturumları Sıfırlama

Şifrenizi sıfırladıktan sonra Facebook, diğer cihazlarda etkin oturumlardan çıkış yapma veya oturumda kalma seçeneği sunar.

Sadece şifrenizi unuttuysanız, hesabınızın güvende olduğundan ve diğer cihazlarda tekrar oturum açmaktan kaçınmak istemediğinizden emin olun, devam edin ve “Oturum Açmaya Devam Et” seçeneğini belirleyin.

Hesabınızın ele geçirildiğinden şüpheleniyorsanız, bunun yerine "Diğer Cihazlardan Çıkış Yap" seçeneğini belirleyin. PC'nizdeki, telefonunuzdaki, tabletinizdeki vb. Tüm oturumlar oturum dışıdır ve yeni şifrenizi kullanarak tekrar oturum açmanız gerekir.

Ardından, hesabınızın güvenliğini sağlamak için birkaç adımdan geçirileceksiniz. Birisinin hesabınıza erişmiş olabileceğinden şüpheleniyorsanız, Facebook, temel bilgilerinizde (ad, profil resmi vb.), Yüklü uygulamalarda ve etkinliğinizde yeni değişiklikler olup olmadığını kontrol edebilir.

Bu kadar. "Haber Kaynağına Git" i tıklayın ve işiniz bitti.

Daha İyi Güvenlik Kurulumu

Facebook, hesabınızı standart bir şifre kullanmanın dışında güvenli tutmak için birçok seçenek sunar. İki faktörlü kimlik doğrulaması kurabilir, oturum açabileceğiniz yetkili cihazları belirleyebilir, güvenilir kişileri adlandırabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Bu ayarları gözden geçirmek, Facebook hesabınızı güvende tutmanıza yardımcı olabilir.

İLGİLİ: Facebook Hesabınızı Nasıl Güvenirsiniz?