Üzgünüz, iPhone Kullanıcıları: Tümleşik Windows 10 Texting sadece Android

Windows 10 PC'nizden metin mesajları göndermeyi destekleyecek, ancak sadece Android ile çalışacak gibi görünüyor.

Windows'un gelecek sürümlerinde, fotoğraflar, bildirimler ve metin mesajlaşma gibi telefon özelliklerini bilgisayara getirmeyi amaçlayan Telefonunuz adlı bir uygulama yer alacak. Bu tür Pushbullet gibi, ama Windows'un kendisi ile entegre.

Telefon uygulamanız hem Android hem de iPhone ile çalışır, ancak bir özellik şu anda yalnızca Android ile çalışır: SMS mesajları gönderme ve alma. İşte Microsoft'un Shilpa Ranganathan'ı The Verge için Tom Warren ile konuşuyor:

Bunu yaptığımız ekosisteme saygılı ve aynı zamanda keyifli bir deneyim haline getirerek, desteklenen bir şekilde yapmak istiyorum. Mesajlar, şu anda Android ile karşılaştırmamız gereken yerde değil, ancak Apple ile çalışmamız gereken bir yer.

Microsoft'un Apple'ın bir çözüm önerisinde bulunacağını umuyor gibi görünüyor, ancak bunun olacağı konusunda şüphelerim var. Apple'ın tüm çekiciliği, ekosisteminin ne kadar sıkı bir şekilde entegre edildiğidir ve Sürdürülebilirlik'i kullanarak bir Mac'ten metin mesajları gönderebilirsiniz. Windows ile bütünleşmek en azından anladığım kadarıyla Apple'ın tüm stratejisine karşı çıkıyor.

Telefonunuz iPhone kullanıcıları için tamamen kayıp bir neden değildir: bildirimler ve fotoğraflar her ikisi de çalışır. Ancak eminim ki iPhone kullanıcıları da Mesajlara erişmeyi çok isterler.