Valf Buhardan Buhar Makinaları Bölümünü Sessiz Bir Şekilde Söküyor

2018, Linux Masaüstü'nün Yılı değil – en azından Valve söz konusu olduğunda. Geçtiğimiz ay Steam'in arkasındaki şirket, web sitelerinden Steam Machines'e yapılan referansları sessizce kaldırdı.

İşte, Linux On Linux forumunda yazan liamdawe:

Steam'de daha önce, Hardware kategorisinde gezinirseniz, Steam Controller (Steam Denetleyicisi), Steam Link ve Vive bağlantıları kalırken açılan bir Steam Makineleri bağlantısı vardı. Aslında, Steam'deki tüm Donanım sayfası artık gitti ve bağlantıyı kullanan herkes (http://store.steampowered.com/hardware/) temel bir arama sayfasına yönlendirildi.

Bir Buhar Makinesi'nin ne olduğundan emin değilseniz, yalnız değilsiniz: çoğunlukla Linux çevrelerinin dışında bir hikaye değildi. Temelde Vana, platformu destekleyen Steam başlıklarını başlatabilen, Linux tabanlı bir işletim sistemi kurdu. Valve daha sonra OEM'leri işletim sistemini çalıştıran konsol benzeri bilgisayarlar satmaya teşvik etti.

İLGİLİ: Tam olarak bir buhar makinesi nedir ve bir tane ister misin?

Bu rüyanın bu ay sessizce öldüğü anlaşılıyor, bu da mantıklı: Stream Machines için satışlar etkileyici değildi. Linux oyuncularının hayal kırıklığına uğradıklarından, bir kutu satın alıp almadıklarından eminiz, çünkü bir süre için SteamOS geliştiricilerin oyunların Linux sürümlerini oluşturmasına neden oldu.