Varsayılan Manifatura Uygulamanızı Android'de Ayarlama

Noyna/Shutterstock

İOS'un aksine, Android, mesajlaşma gibi temel işlevleri gerçekleştirmek için üçüncü taraf uygulamaları kullanmanıza izin verir. Android telefonunuzda yeni bir varsayılan manifatura uygulamasını nasıl ayarlayacağınız.

İlk önce, kullanmak istediğiniz yedek manifatura uygulamasını yüklemeniz gerekir. Google Play Store'da birçok SMS Uygulaması var. Textra SMS popüler bir mesajdır ve burada örnek olarak kullanacağımız şeydir.

Mesajlaşma uygulamanızı yükledikten sonra, varsayılan olarak ayarlamanın iki yolu vardır. Uygulamayı ilk kez başlattığınızda, uygulamanın kendisinden yapabilir veya daha sonra cihazınızın Ayarlar uygulamasını kullanarak yapabilirsiniz.

Manifatura Uygulamasını İlk Başlattığınızda Varsayılan Olarak Ayarlayın

Uygulamayı açın ve başlangıçtaki başlangıç öğelerini tıklayın (burada, "Textra Kullanmaya Başla" yı tıklamanız ve gerekli izinleri kabul etmeniz gerekir).

Uygulama başladığında, en altta varsayılan bir uygulama yapmak isteyip istemediğinizi soran bir düğme göreceksiniz. Düğmesine ve ardından onaylamak için “Evet” düğmesine dokunun.

Ve şimdi varsayılan mesajlaşma uygulamanız. Neredeyse tüm uygulamalar, ilk kez kullandığınızda bunları varsayılan uygulama olarak ayarlamanızı ister. Kullanmayanlar (veya uygulamayı bir süredir kullandıysanız ve şimdi varsayılan olarak ayarlamak istiyorsanız), sonraki bölümdeki tekniği kullanın.

Bir Manifatura Uygulamasını Ayarlarda Varsayılan Olarak Ayarlama

Cihazınızın ayarlarına giderek başlayın.

Orada, Varsayılan Uygulamalar adlı bir ayar aramanız gerekir. Her üretici ayarları farklı düzenlediğinden, bir arama yapmanızı öneririz.

Varsayılan Uygulamalar ayarının içinde “SMS uygulaması” seçeneğine dokunun.

Mesajlaşmayı destekleyen tüm uygulamaların bir listesini göreceksiniz. Varsayılan yapmak istediğiniz uygulamayı seçin (bizim durumumuzda Textra). Aşağıdaki resimde benzer bir uyarı görebilirsiniz. Bunu yaparsanız “Tamam” a dokunun.

Tebrikler! Android telefonunuzda varsayılan manifatura uygulamanızı başarıyla değiştirdiniz.

Resim Kredisi: Noyna / Shutterstock