Vizio TV'de Hareket Yumuşatma Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Vizio

Yeni Vizio TV'ler, izlediğiniz içeriğin daha yumuşak görünmesini sağlamak için hareket yumuşatma kullanır. Bu, spor gibi bazı içerikler için iyi görünüyor, ancak film ve TV şovu hissini mahvedebilir.

Yine de Hareket Pürüzsüzleştirici Nedir?

Hareket yumuşatma, TV'de izlediğiniz içeriğin kare hızını artırarak çalışır. Bunu, her gerçek kare arasına yapay olarak ekstra kareler ekleyerek, içeriği ekranın yenileme hızına senkronize etmek için yapar, bu da görüntünün algılanan yenileme hızını ve "düzgünlüğünü" iki katına çıkarabilir veya hatta dört katına çıkarabilir.

Bununla birlikte, bu her zaman iyi görünmez ve genellikle bulanık görüntülere ve kötü eserlere yol açar. Ayrıca, bazı insanlar daha yüksek yenileme oranlarından hoşlanmazlar ve seçeneği devre dışı bırakmayı tercih ederler.

İLGİLİ: Yeni HDTV'min Fotoğrafı Neden Hızlandırılmış ve “Pürüzsüz”?

Nasıl Kapatılır?

Vizio TV'lerde ayarlar menüsünü açın, “Resim” öğesini seçin ve ardından “Gelişmiş Resim” sekmesine geçin. Burada ne kadar enterpolasyon ve hareket bulanıklığı uygulanacağını ayarlamak gibi “Düzgün Hareket Etkisi” için farklı seviyeler belirleyebilirsiniz. Tamamen “Kapalı” olarak ayarlayarak devre dışı bırakabilirsiniz.

Vizio

Bazı televizyonlarda, seçeneğin Picture Mode> Advanced Video Features altında bulunabileceğini görebilirsiniz.

Özelliğe sahip daha eski bir TV'niz varsa, çevrimiçi bulabileceğiniz seçeneği bulamazsanız, TV'nizin kılavuzuna bakmanız gerekebilir.