Web ve Android'de Windows 10 Yapışkan Notlar Nasıl Görülür

Yapışkan Notlar uygulaması, Windows 10'un bir parçasıdır, ancak Microsoft hesabınızla da bağlantılıdır. Yapışkan Notlarınıza, web tarayıcınızın olduğu herhangi bir yerde veya Android telefonda erişebilirsiniz. iPhone ve iPad desteği yakında geliyor.

İLGİLİ: Windows 10'da Yapışkan Notlar Nasıl Kullanılır

Web’te Yapışkan Notlar Nasıl Görülür?

Windows 10 Yapışkan Notlar, tüm notlarınızı buluta eşitler ve web üzerinde herhangi bir bilgisayardan not oluşturmanızı, görüntülemenizi ve yönetmenizi sağlar. Oraya gitmek, düşündüğünüz kadar kolay değildir. İnternette arama yapmak, herhangi bir Microsoft sitesine doğrudan bağlantı sağlamaz. Bunun yerine, tam olarak nereye gideceğinizi bilmek zorundasınız.

Web üzerinden Sticky Notes'a erişmek için, Microsoft hesabınızla Sticky Notes uygulamasında oturum açmanız gerekir. Kontrol etmek için, masaüstünüzdeki Sticky Notes uygulamasının sağ üst köşesindeki dişli simgesini tıklayın. Oturum açmadıysanız, pencerenin üstündeki “Oturum Aç” düğmesini tıklayın. Yapışkan Notlar uygulaması notlarınızı Microsoft hesabınızla senkronize eder; böylece bunlara web üzerinden, diğer Windows 10 PC'lerde ve Android telefonlarda erişebilirsiniz.

Favori tarayıcınızı başlatın, onenote.com/stickynotes adresine gidin ve Microsoft hesabınıza giriş yapın.

Oturum açtıktan sonra, basit bir yapışkan not ana sayfası yüklenir ve sol taraftaki panelde senkronize edilen notların bir listesi görünür. Bir notu tıkladığınızda, içeriğin tamamında sağdaki bölmede görüntülenir.

Önceden oluşturulmuş herhangi bir notunuz yoksa, yeni bir tane başlatmak için sayfanın üstündeki + düğmesini tıklayın.

Notlarınızı renkle kodlamak istiyorsanız veya artık nota gerek duymuyorsanız, bir renk seçimi ve silme düğmesi ortaya çıkarmak için üç nokta menü simgesini tıklatın.

İLGİLİ: Silinmiş Windows 10 Yapışkan Notları Nasıl Kurtarılır

Windows 10 Sticky Notes, Microsoft hesabınızla oturum açtığınız herhangi bir cihazla senkronize edilir. Bu, yeni bir bilgisayar satın alırsanız, tüm notlarınızın otomatik olarak masaüstünüzle senkronize edileceği anlamına gelir.

Android Telefonunda Yapışkan Notlar Nasıl Görülür

Microsoft, Windows 10 makinenizi telefonunuza Android için Microsoft Launcher ile senkronize etmek için çalışıyor. Microsoft Launcher, PC'nizde bıraktığınız yeri seçmek için Office, Outlook ve hatta Yapışkan Notlar gibi Microsoft uygulamaları ile sorunsuz bir deneyim yaşamak isteyen Android kullanıcıları içindir.

Microsoft Launcher'ı yükledikten sonra, beslemenize doğrudan kaydırın ve tüm notlarınız hareket halindeyken kolay erişim için telefonunuza senkronize edin.

Mobil cihazdaki Yapışkan Notlar işlevi, web'de veya masaüstünüzde nasıl çalıştığıyla aynı şekilde çalışır. Hareket halindeyken notlarınızı oluşturabilir, yönetebilir ve silebilirsiniz; tüm diğer aygıtlarda Microsoft hesabınız üzerinden senkronize ettiğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

Microsoft Launcher, Android'e özgü olsa da, Microsoft, OneNote aracılığıyla iOS aygıtlarına Yapışkan Notlar getirmeye çalışıyor ve şu anda bunu gerçekleştirmenin beta aşamasında. Dolayısıyla, notlarınıza bir iPhone'dan da erişene kadar daha fazla beklemeniz gerekmez.