WhatsApp'daki Çevrimiçi Durumunuzu Gizleme

Varsayılan olarak, WhatsApp artık çevrimiçi olduğunuz veya en son çevrimiçi olduğunuzda arkadaşlarınızı gösterir. Tercih ederseniz, durumunuzu gizleyebilirsiniz.

Belki de sadece çevrimiçi olduğunuzu bilmeden mesajlarınızı kontrol etmek istersiniz. Belki de insanların mesajlarını okuduğunu bilmelerini engellemek istersiniz. Ya da, insanların durumunuzu takip etmesine izin veren ve hatta arkadaşlarınızın birbirlerini ne tür mesajlaştığını tahmin etmeye çalışan artan hizmetlerin gizlilik sonuçları konusunda endişeleniyor olabilirsiniz. Nedeni ne olursa olsun, WhatsApp durumunuzu nasıl gizleyeceğinize bakalım.

Not : Buradaki ekran görüntüleri için Android kullanıyoruz, ancak işlem iOS'de neredeyse aynı.

Android'de, WhatsApp uygulamasını açın, sağ üst köşedeki üç küçük noktaya dokunun ve ardından “Ayarlar” komutunu seçin. IOS'ta, alt çubukta "Ayarlar" a dokunmanız yeterlidir.

“Hesap” kategorisini ve ardından “Gizlilik” ayarını tıklayın.

“Son Görme” girişini seçin ve “Kimse” seçeneğini seçin.

Şimdi, en son ne zaman WhatsApp kullanarak çevrimiçi olduğunuzu göremezsiniz. Bir uyarı, kimsenin son ne zaman çevrimiçi olduğunu göremeyeceğinizdir. Şahsen, bunun oldukça adil bir tradeoff olduğunu düşünüyorum, ancak arkadaşlarınızın yakın zamanda giriş yapıp yapmadıklarını bilmeniz gerekiyorsa, giriş yaptığınızda onlara haber vermeniz gerekecek.