Windows 10 Başlat Menüsündeki Bing Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Windows 10, varsayılan olarak, Başlat menüsünde aradığınız her şeyi, Bing arama sonuçlarını size sunmak için sunucularına gönderir; böylece kendi PC'nizin Başlat Menüsüne özel bir şey yazmamanız gerekir. Ya da, Başlat menüsündeki Bing entegrasyonunu devre dışı bırakabilirsiniz.

Güncelleme : Artık Windows 10'un modern sürümlerinde çalışan yeni bir çözümümüz var! Bu yöntemi Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi ile test ettik.

Android'in varsayılan aramasının ve hatta iOS'un daha alakalı sonuçlar elde etmek ve denemek için arama sonuçlarınızı sunucularına göndereceğini de unutmayın – ancak bir şekilde evinizde kişisel dosyalarınızı aramaya çalışırken kişisel bilgisayarınızda olduğunuzda farklı görünüyor .

Web entegrasyonunu kolayca devre dışı bırakmanın bir yolunu eklediklerine kesinlikle memnunuz – Cortana kullanmak istiyorsanız, Başlat Menüsü'nün Bing'i kullanıp kullanmama konusunda hiçbir seçeneğiniz olmadığına dikkat çekmeniz yeterli. Web entegrasyonunu devre dışı bırakmak için Cortana'yı devre dışı bırakmak zorundasınız.

Başlat Menüsündeki Bing Entegrasyonunu Devre Dışı Bırakma

Başlat menüsünde web aramalarını devre dışı bırakmak için Windows kayıt defterini düzenlemeniz gerekir.

İşte standart uyarımız: Kayıt Defteri Düzenleyicisi güçlü bir araçtır ve yanlış değişiklik yapmak sisteminizi dengesiz veya hatta çalışamaz duruma getirebilir. Bu basit bir değişiklik ve talimatları izlerseniz iyi olmanız gerekir. Ancak, daha önce hiç kullanmadıysanız, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin nasıl kullanılacağı hakkında okumayı düşünün. Değişiklik yapmadan önce Kayıt Defterinizi (ve bilgisayarınızı) her zaman yedeklemenizi öneririz.

Başlamak için Başlat'a basarak ve “regedit” yazarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın. Görünen “Kayıt Defteri Düzenleyicisi” kısayolunu çift tıklayın (veya Enter tuşuna basın) ve UAC isteminde Evet öğesini tıklayın.

Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde, aşağıdaki anahtara geçmek için sol kenar çubuğunu kullanın:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search

Ara simgesine sağ tıklayın ve Yeni> DWORD (32-bit) Değeri'ni seçin. Yeni değeri BingSearchEnabled .

Özellikler iletişim kutusunu açmak için yeni BingSearchEnabled değerini çift tıklatın. “Değer verisi” kutusundaki sayı zaten 0 olmalıdır; yalnızca 0 olduğundan emin olun. Devam etmek için Tamam'ı tıklatın.

BingSearchEnabled altında BingSearchEnabled CortanaConsent . Özellikler iletişim kutusunu açmak için bu değeri çift tıklatın. “Değer Verileri” kutusunu “0” olarak değiştirin.

Eğer görmüyorsanız CortanaConsent , oluşturmak için kullanılan aynı adımları izleyerek oluşturun BingSearchEnabled .

Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni şimdi kapatabilirsiniz. Değişiklik hemen yürürlüğe girdiğinden, makinenizi yeniden başlatmanız için hiçbir neden yoktur. Başlat menünüzü ararsanız, şimdi yalnızca yerel sonuçları görmelisiniz.

Web araması sonuçlarını geri almak istiyorsanız, tek yapmanız gereken Kayıt Defteri Düzenleyicisini açmak ve BingSearchEnabled ve CortanaConsent değerlerini 1 olarak değiştirmektir.

Tek Tıklama Kayıt Değişikliğimizi İndirin

Kayıt Defteri değişikliklerini kendiniz yapmakta rahat değilseniz, kullanabileceğiniz iki indirilebilir dosya oluşturduk. Bir dosya Başlat Menüsünden web aramasını devre dışı bırakır ve diğer dosya web aramalarını yeniden etkinleştirir. Her ikisi de aşağıdaki zip dosyasına dahil edilmiştir ve her biri sadece nasıl değiştirileceğini gösterdiğimiz değerleri değiştirerek çalışır. İstediğinize çift tıklayın, istemleri tıklayın ve değişiklik hemen yapılmalıdır.

Web Araması Geçersiz Kılma Dosyalarını İndirin

Eski Yoldan Başlat Menüsündeki Bing Entegrasyonunu Devre Dışı Bırakma

Güncelleştirme : Microsoft, bu kolay grafik seçeneğini Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi'nden kaldırmıştır. Cortana'yı bir kayıt defteri veya Grup İlkesi ayarlarıyla kapatsanız bile, Windows 10 Başlat menüsünde web aramalarını devre dışı bırakmaz. Ancak, isterseniz Başlat menüsünü Bing yerine Google'da arama yapabilirsiniz.

İLGİLİ: Bing ve Edge yerine Google ve Chrome ile Cortana Arama Yapma

Neyse ki Bing'i devre dışı bırakmak gerçekten çok kolay ve sadece Cortana arama ayarları ekranına gitmeniz gerekiyor – bunu yapmanın en kolay yolu Başlat Menüsüne "cortana ayarları" yazıp "Cortana ve Arama ayarları" öğesini seçmektir. .

Bu, Cortana'yı zaten devre dışı bırakıp bırakmamaya bağlı olarak farklı görünecek olan ayarlar iletişim kutusunu açacaktır.

Bing entegrasyonunu devre dışı bırakmak istiyorsanız, Cortana'yı da devre dışı bırakmak zorunda kalacaksınız – bu anahtarı Kapalı konuma getirin.

Artık Cortana'yı devre dışı bıraktığınıza göre, iletişim kutusunun geri kalanı değişecek ve siz de devre dışı bırakmak isteyeceğiniz “Çevrimiçi arama ve web sonuçlarını dahil etme” seçeneğini göreceksiniz. Başlat Menüsünden.

Ve şimdi bir şey ararken, sadece kendi PC'nizi arayacak.

Şimdi ne kadar temiz olduğuna dikkat edin – ve "Web’de ara" yerine "Eşyalarımı ara" yazıyor.

Arama kutusunu Görev Çubuğundan devre dışı bırakmak istiyorsanız, sağ tıklayın ve Gizli seçeneğini seçmeniz gerektiğini unutmayın.