Windows 10 Nisan 2018 Güncelleme Sabit Mavi Ekranlar Gecikmeli

Yeni Zaman Çizelgesi özelliğini içeren Windows 10 Nisan 2018 güncellemesinin geçen hafta çıkması bekleniyordu, ancak Microsoft bunu asla göndermedi. Nedeni: Son dakikada keşfedilen, güvenilirlik sorunları yaratan bir engelleme hatası.

Tipik olarak bu tür sorunlar piyasaya sürüldükten sonra yamalanır, ancak Microsoft güncellemeyi zorlamayı ve bunun yerine yeni bir yapı oluşturmayı geciktirmeyi seçmiştir. İşte The Tom Warren, The Verge için yazıyor:

“Bazı durumlarda, bu güvenilirlik sorunları, örneğin, PC'lerde daha yüksek bir yüzdeye (BSOD) yol açabilirdi,” diyor Microsoft’un Dona Sakar. “Bu sorunları gidermek için bir Toplu Güncelleştirme paketi oluşturmak yerine, düzeltmeler dahil olmak üzere yeni bir derleme oluşturmaya karar verdik.” Microsoft, engelleme hatasının nedenini veya son anda neden keşfedildiğini açıklamamıştır.

Yeni yapı, şu anda Fast Ring'deki Windows Insiders için kullanılabilir. Warren'ın makalesinde ayrıca güncellemenin adını ilk kez tanımlar: Windows 10 Nisan 2018 Güncelleştirmesi . Bu kesinlikle, ay bitmeden herkes için geçerli olacağını ima ediyor, değil mi?

(Aynı zamanda çok sıkıcı bir isim. Daha iyisini yapın, Microsoft.)