Windows 10 Sistem Tepsisi Güncellemeler İçin Yeniden Başlatma Simgesini Alır

Windows 10'un bir sonraki sürümü 19H1 olarak kodlanmıştır ve Nisan 2019'a kadar piyasaya sürülmesi beklenir. 19H1'de, Windows Update şimdi bilgisayarınızı güncellemeler için yeniden başlatmanız gerektiğinde bildirim alanınızda bir simge görüntüler.

Bu yeni simge Microsoft tarafından Windows Insider 18290 yapısını duyurduran bir blog yazısında vurgulandı:

19H1 ile başlayarak, cihazınızın yeniden başlatılmasını gerektiren bir güncellemesi olduğunda (piyasaya sürdüğümüz yeni sürümler dahil), bildirim alanında (sistem tepsisi) turuncu renkli göstergesi olan Windows Update simgesini, cihazınızı yeniden başlatmanızı uyaracak şekilde göreceksiniz.

Bazı insanlar ekstra kargaşayı sevmeyebilir, bunun harika bir fikir olduğunu düşünüyoruz. Güncelleştirmeleri vurgulamanın, yaptığınız işi kesintiye uğratan büyük bir “Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir” mesajından daha dikkat çekici bir yoludur. Simgeyi gördüğünüzde muhtemelen bilgisayarınızı o gün bir noktada yeniden başlatmanız gerektiğini biliyorsunuzdur. Windows Update gerçekten sinir bozucu hale gelmeden önce bir uyarı olduğunu düşünün.

Test sistemimizde bu sistem tepsisi simgesi varsayılan olarak kapalıydı. Bunu Windows 10 19H1'de etkinleştirmek için, Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Windows Güncelleme> Gelişmiş Seçenekler'e gidin ve “Bilgisayarınız güncelleme işlemini bitirmek için yeniden başlatılması gerektiğinde bir bildirim göster” seçeneğini “Açık” olarak ayarlayın.

Bu en son sürüm ayrıca bildirim alanınızdaki mikrofonun hangi uygulamayı kullandığını gösteren bir mikrofon simgesi de dahil olmak üzere başka ilginç değişikliklere de sahiptir.

Microsoft ayrıca, "Şimdi eşitle" düğmesini ve saatinizin en son ne zaman Ayarlar> Saat ve Dil> Tarih ve Saat ekranına eşitlendiğiyle ilgili bilgiler ekledi. Bu, bilgisayarınızın saatinin her birinin senkronizasyondan çıkması durumunda, örneğin, Yaz Saati Uygulaması için güncelleme yapılmadığında yardımcı olacaktır.

Diğer değişiklikler, Posta ve Takvim'de Yapılacaklar entegrasyonu, Başlat menüsü için akıcı tasarım güncellemeleri ve Ara ve Cortana arayüzlerinde yapılan bazı güncellemeleri içerir. Örneğin, Arama ve Cortana bölmeleri artık Windows 10'un yeni ışık temasını desteklemektedir.

İLGİLİ: Windows 10'un Yeni Sürümünde Hafif Bir Tema Var