Windows 10'da Görev Çubuğu'ndan Microsoft Store Simgesini Kaldırma

Microsoft, Microsoft Store simgesini doğrudan Windows 10'daki Görev Çubuğuna sabitlemeye karar verdi, çünkü gerçekten gerçekten bunu gerçekten kullanmanızı istiyorlar. Ama biz istemiyoruz. İşte Windows Mağazası'nın Görev Çubuğundan çıkarılması. (Bu kolay).

Windows 10'a ilk geçiş yaptığınızda, Microsoft Mağazası olarak da adlandırılan Windows Uygulama Mağazasını kullanmanız için ne kadar çaresiz bir ortam yaratılacağı çok açık bir hale geliyor – hatta işletim sistemindeki her yere reklam yapıştırmaya bile hazırlar. Ancak, Store'daki en yeni şey iTunes olduğunda, muhtemelen kimseyi ikna etmeyeceksiniz.

Yani yerleşti. Dükkan gitmeli. Ve şimdi, onu Görev Çubuğundan çıkaracağız. Neyse ki bu inanılmaz derecede kolay, çünkü Mağaza'yı Görev Çubuğundan kaldırarak sağ tıklayıp “Görev çubuğundan sabitle” yi seçebilirsiniz.

Bonus puanlar için, Microsoft Store'u Başlat Menüsü'nden sağ tıklatıp “Başlangıçtan Sabitle” yi seçerek de kaldırabilirsiniz. Bu sağ tıklama olayı harika, değil mi?

Artık Windows 10'daki tüm yerleşik saçmalıkların kaldırılması konusunda heyecanlandığınıza göre, neden Microsoft'un paketlediği tüm çöp uygulamalarından kurtulmayı denemiyorsunuz?

İLGİLİ: Windows 10'un Yerleşik Uygulamaları Nasıl Kaldırılır (ve Nasıl Yeniden Yüklenir)