Windows 10'da İndirilen Dosyalarınızı Silmek Nasıl Depolama Anlayışı Nasıl Önlenir

Storage Sense, modern dünyanın Disk Temizleme yedeğidir. Geri dönüşüm kutusu içeriği, geçici internet dosyaları ve uygulama geçici dosyaları gibi şeyleri silerek bilgisayarınızdaki alanı boşaltır. Bu aynı zamanda İndirilenler klasörünü de içerir, ancak Storage Sense'in boşaltılmasını istemiyorsanız bunu değiştirebilirsiniz.

Daha önce Windows 10'daki Boş Alan aracının indirmelerinizi varsayılan olarak nasıl sileceğini daha önce belirttik (siz de kapatabilirsiniz). Storage Sense, bu araca otomatik olarak eşdeğerdir ve saygıdeğer Disk Temizleme aracının yerine geçer. Varsayılan olarak, Storage Sense, İndirilenler klasörünüzü geçici klasör olarak değerlendirir ve çalıştığında 30 günden daha eski olan şeyleri siler. İndirmelerinizi indirmeler için daha kalıcı bir depolama alanı olarak kullanıyorsanız, Storage Sense uygulamasının indirmelerinizi silmesini önleyebilirsiniz.

Depolama Anlayıcısının İndirilen Dosyalarınızı Silmesini Önleme

Win + I tuşlarına basarak ve ardından “Sistem” seçeneğini tıklatarak Ayarlar uygulamasını açın.

Sistem sayfasının sol tarafında “Depolama” kategorisini tıklayın.

Sağdaki “Depolama Algısı” bölümünün altında “Otomatik olarak nasıl yer kazandığımızı değiştir” bağlantısını tıklayın.

Şimdi “İndirilenler klasörümdeki dosyaları sil” açılır menüsünü açın ve “Asla” seçeneğini seçin.

Bunu tamamladıktan sonra, Smart Sense düzenli aralıklarla çalışmaya devam eder ancak değerli indirmelerinizi yalnız bırakır.

İLGİLİ: Disk Temizleme Windows 10'da Devam Ediyor ve Şimdiden Özlüyoruz