Windows 10'da Skype Sistem Tepsisinden Nasıl Çıkarılır

Windows 10'da bulunan Skype uygulamasında artık bir bildirim alanı simgesi bulunmaktadır. Bu harika, ancak Skype tepsisi simgesine sağ tıklayıp geleneksel bir masaüstü uygulaması gibi kapatamazsınız. Skype size “Çık” seçeneği sunmuyor.

Microsoft'un modern Skype uygulaması başlangıç programları listenizde görünmüyor, bu nedenle başlangıç programlarınızı Ayarlar uygulamasından veya Görev Yöneticisi'nden yöneterek devre dışı bırakamazsınız.

Bununla birlikte, simgeyi Skype'ın ayar penceresinden gizleyebilirsiniz. Bildirim alanınızdaki Skype simgesini sağ tıklayın ve “Ayarlar” seçeneğini tıklayın veya Skype penceresini açın, “…” menü düğmesini tıklayın ve “Ayarlar” düğmesini tıklayın.

“Genel” kategorisini tıklayın ve “Windows bildirim alanında (sistem tepsisi) Skype'ı göster” seçeneğini devre dışı bırakın. Skype'ın bildirim alanı simgesi kaybolacak.

Bildirim alanında görünmese bile, oturum açtıysanız, insanların size Skype mesajı gönderebileceğini unutmayın. Bunu durdurmak için Skype'tan çıkış yapın. Skype penceresindeki “…” menüsünü tıklayın ve bunun için “Çıkış” ı tıklayın.

Skype'ı hiç kullanmak istemiyorsanız, onu da kaldırabilirsiniz. Başlat menünüzde Skype kısayolunu bulun, sağ tıklayın ve “Kaldır” ı seçin. Windows 10, birçok yerleşik uygulamayı da bu şekilde kaldırmanıza olanak tanır.

Yüklü birden fazla Skype uygulamanız varsa ve yalnızca yerleşik Windows 10 sürümünü kaldırmak istiyorsanız, “Trusted Microsoft Store uygulaması” olarak işaretlenmiş Skype kısayolunu arayın ve kaldırın.

Geleneksel Skype masaüstü uygulamasında, bildirim alanı simgesini sağ tıklattığınızda kullanılabilen bir “Skype'tan Çık” seçeneği bulunur. Skype'ın bu sürümü alışkın olduğunuz geleneksel Skype istemcisi gibi çalışır.

Bu oldukça kafa karıştırıcı çünkü Skype'ın yerleşik Mağaza sürümü ile modern masaüstü sürümü neredeyse aynı şey, ancak Skype'ın masaüstü sürümü daha fazla özellik sunuyor.

İLGİLİ: Skype'ı Windows 10'un Dahili Sürümünden Daha Fazla Özellik İçin İndirin