Windows 10'da Telefonunuzu Bağlama Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Windows 10, bir Android veya iPhone'u PC'nize bağlamanıza ve PC'de Devam Et özelliğini kullanmanızı sağlar. Telefonların bağlanmasına artık izin vermek isterseniz, özelliği bir Grup İlkesi ayarıyla (Windows Pro'nuz varsa) veya hızlı bir Kayıt Defteri kesmesini (hangi Windows sürümüne sahip olursanız olun) devre dışı bırakabilirsiniz.

Not: Burada bahsettiğimiz telefon bağlama özelliği, 2017'deki Sonbahar Oluşturucu Güncelleştirmesi'nde ilk kez başlatılan ve Windows 10'da yerleşik olan özelliktir. Buna, Ayarlar> Telefon aracılığıyla erişebilirsiniz. Bu, “Telefonunuz” uygulamasından farklıdır. Microsoft, Android kullanıcılarına PC'nizden mesaj gönderme ve fotoğraflarınıza daha kolay erişme gibi gelişmiş özellikler sağlayan Ekim 2018 Güncellemesinde giriş yaptı.

Tüm Windows 10 Kullanıcıları: Kayıt Defterini Düzenleyerek Telefon Bağlantısını Devre Dışı Bırakma

Windows Home sürümünüz varsa, bu değişiklikleri yapmak için Kayıt Defteri'ni kullanmanız gerekecektir. Windows Pro veya Enterprise'ınız varsa, ancak Kayıt Defteri'nde çalışma konusunda daha rahat hissetmeniz durumunda da bu işlemi yapabilirsiniz. (Pro veya Enterprise’ınız varsa, daha sonra makalede açıklandığı gibi, daha kolay Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi kullanmanızı öneririz.)

Standart uyarı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi güçlü bir araçtır ve kötüye kullanılması sisteminizi dengesiz veya hatta çalışamaz duruma getirebilir. Bu oldukça basit bir hack ve talimatlara sadık kaldığınız sürece herhangi bir problem yaşamazsınız. Bununla birlikte, daha önce hiç çalışmadıysanız, başlamadan önce Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin nasıl kullanılacağı hakkında okumayı düşünün. Ve kesinlikle değişiklik yapmadan önce Kayıt Defteri'ni (ve bilgisayarınızı!) Yedekleyin.

Başlamak için Başlat düğmesine basarak ve "regedit" yazarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açmak için Enter tuşuna basın ve sonra bilgisayarınızda değişiklik yapmasına izin verin.

Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde, aşağıdaki tuşa gitmek için sol kenar çubuğunu kullanın (veya kopyalayıp Kayıt Defteri Düzenleyici adres çubuğuna yapıştırın):

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftWindows

Windows klasörünü sağ tıklayın ve Yeni> Anahtar'ı seçin. Yeni anahtar System adını verin.

Şimdi, yeni System tuşuna sağ tıklayın ve Yeni> DWORD (32-bit) Değeri'ni seçin. Yeni değeri EnableMmx .

Şimdi, bu değeri değiştireceksiniz. Yeni EnableMmx değerini çift tıklatın ve "Değer verisi" kutusundaki değeri 0 olarak ayarlayın.

“Tamam” ı tıklayın ve ardından Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın. Değişikliklerin etkili olması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir. Siz ve diğer kullanıcılar artık telefonlarını bilgisayara bağlayamazsınız.

Tek Tıklama Kayıtlı Hackimizi İndirin

Kayıt defterine kendiniz dalmak istemiyorsanız, kullanabileceğiniz bir kayıt defteri kesmesi oluşturduk. Aşağıdaki ZIP dosyasını indirip çıkartmanız yeterlidir:

DisableYourPhoneFeature

İçinde, Sistem anahtarını ve EnableMmx değerini Kayıt Defteri'nde ekleyen telefon bağlantısını devre dışı bırakmak ve bu değeri “0” olarak ayarlamak için bir REG dosyası bulacaksınız. EnableMmx , dosyayı çift tıklatın ve kabul edin. istemleri, Kayıt Defteri'nde değişiklik yapmak istediğinizden emin olup olmadığınızı sorar. Telefon bağlantısını yeniden etkinleştirmek için bir REG dosyası da bulacaksınız.

İLGİLİ: REG dosyası nedir (ve nasıl bir tane açarım)?

Bu hack gerçekten EnableMmx değerini önceki bölümde bahsettiğimiz ve daha sonra bir .REG dosyasına EnableMmx System anahtarına ekliyor. Korsanlığı çalıştırmak sadece Kayıt Defterinizdeki değeri değiştirir. Kayıt Defteri ile uğraşmaktan zevk alıyorsanız, kendi Kayıt Defteri kesmelerinizi nasıl yapacağınızı öğrenmek için zaman ayırmaya değer.

İLGİLİ: Kendi Windows Kayıt Defteri Hacklerinizi Nasıl Yapabilirsiniz

Pro ve Enterprise Kullanıcıları: Grup İlkesini Kullanarak Telefon Bağlantılarını Devre Dışı Bırak

Windows Pro veya Enterprise kullanıyorsanız, telefon bağlantısını devre dışı bırakmanın en kolay yolu Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi'ni kullanmaktır. Bu oldukça güçlü bir araç, bu yüzden daha önce hiç kullanmadıysanız, neler yapabileceğini öğrenmek için biraz zaman ayırmaya değer. Ayrıca, bir şirket ağındaysanız, herkese bir iyilik yapın ve önce yöneticinize danışın. İş bilgisayarınız bir etki alanının parçasıysa, yine de yerel grup ilkesinin yerini alacak bir etki alanı grubu politikasının bir parçası olması da olasıdır. Ayrıca, belirli kullanıcılar için politika ayarları oluşturacağınız için, bu kullanıcılara yönelik bir politika konsolu oluşturma adımını atmanız gerekir.

Windows Pro veya Enterprise'da, Başlat'a basarak, arama kutusuna "gpedit.msc" yazıp ardından sonucu veya Enter tuşuna basarak Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi'ni tetikleyin.

Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi penceresinin sol tarafındaki bölmede, Bilgisayar Yapılandırması> Yönetim Şablonları> Sistem> Grup İlkesi'ne gidin. Sağ tarafta “Bu cihazda telefon-PC bağlantısı” öğesini bulun ve çift tıklayın.

Politikayı “Disabled” olarak ayarlayın ve ardından “OK” düğmesini tıklayın.

Şimdi Grup İlkesi Düzenleyicisi'nden çıkıp, yaptığınız yeni değişiklikleri denemek istiyorsanız makinenizi yeniden başlatabilirsiniz. Telefon-PC bağlantı özelliğini tekrar etkinleştirmek istiyorsanız, öğeyi tekrar “Yapılandırılmadı” olarak ayarlamak için sadece editörü kullanın.