Windows 10'lar Sizin Telefon Uygulamanız Android Bildirimini Yansıtıyor

Microsoft

Microsoft, Windows 10'da Telefonunuz uygulamasını güncelleştiriyor. Söz verildiği gibi, Android bildiriminin yansımasını alıyor, böylece tüm akıllı telefonunuzun bildirimlerini masaüstünde görebiliyorsunuz. Bu uygulama aynı zamanda metinleri gönderebilir ve telefonunuzun ekranını yansıtabilir.

Bu haber, yeni bir Windows Insider yapısıyla ilgili bir Microsoft blog gönderisinde geliyor. Bu özellik, 1903 sürümü olarak da bilinen Mayıs 2019 Güncellemesi olan 19H1'in önizleme yapılarını kullanarak Windows Insiders'e giderek yayılacaktır. Mayıs 2019 Güncellemesi'nin kararlı hale geldiği birkaç hafta içinde tüm Windows kullanıcıları için gelmesi gerekir.

Microsoft

Telefonunuza bir Android telefonu PC'nize bağlamak için kullandığınızda – bu, telefonunuza Microsoft'tan bir uygulama yüklemeyi içerir – Android telefonunuzdan gelen bildirimler bilgisayarınızda görünecektir. Tüm bildirimleri Telefon pencerenizde görebilirsiniz, ancak normal Windows bildirimleri olarak da açılır ve eylem merkezinde görünürler.

Bir bildirimi temizlediğinizde – tek bir bildirim veya tüm bildirimleriniz – tüm aygıtlarınızdan silinir. Bildirimin durumu, cihazlarınız arasında senkronize edilir.

Bu bildirimler de özelleştirilebilir, böylece bildirimleri görmek istediğiniz uygulamaları seçebilirsiniz.

Bu tamamen yeni bir özellik değildir, çünkü bildirim yansıtması Cortana uygulamasının bir parçasıydı. Ancak, şimdi, Telefonunuz uygulamasına daha iyi bir arayüz ile geliyor.

Buna ek olarak, Microsoft, OnePlus 6, OnePlus 6T, Samsung Galaxy S10e, S10, S10 +, Not 8 ve Not 9 için telefon ekranını yansıtma özelliğini de etkinleştirdi. Bununla birlikte, bu özellik “Bluetooth telsiz bir Windows 10 PC, düşük enerjili çevre rolünü desteklemektedir.” Gerektirir. Onu destekleyen bir telefonunuz olsa bile, onu destekleyen bir bilgisayarınız olmaması iyi bir ihtimal.

İLGİLİ: Windows 10'un Mayıs 2019 Güncellemesinde Yeni Her Şey