Windows 10'un Görev Çubuğundaki Anlamsız Kişiler Simgesini Devre Dışı Bırakma

Kabul edeceğim, bir süredir Windows kullanmıyorum. Yeni bir Windows 10 PC aldığımda ve kullanmaya başladığımda, ilk sorularımdan biri “Bu sinir bozucu İnsanlar simgesi nedir ve nasıl kaldırabilirim?”. Bugün devre dışı bırakacağımız şey budur.

İnsanlar Simgesi Nedir, Neyse?

Kişiler simgesi Görev Çubuğunuza bazı kişileri bağlamanızı sağlar, böylece onlarla hızlı bir şekilde Skype üzerinden sohbet edebilir veya bir e-posta gönderebilirsiniz. Şu anda, kullanmak isteyebileceğiniz uygulamalarla (Facebook ya da Twitter ya da Whatsapp ya da… gibi) entegre olmuyor. İnşallah PC'nizden bir noktada metin yazabileceksiniz, ancak Microsoft'u bilenler, tamamen farklı bir uygulama yapacaktır.

İLGİLİ: Windows 10'un Görev Çubuğu'nda “Kişilerim” Nasıl Kullanılır?

Daha fazla merak uyandıran okuyucular muhtemelen bu şeyi Windows 10'u kurdukları saniyede devre dışı bıraktılar ve o zamandan beri iki kez düşünmediler. Ama orada ve sinir bozucu, ve şimdilik en azından anlamsız. Kimin ihtiyacı var?

Windows 10 Görev Çubuğu'ndaki Kişiler Simgesini Devre Dışı Bırakma, Silme, Kaldırma, Kaldırma, Gizleme, Öldürme ve Yok Etme

Anlamsız özellikler beni rahatsız ediyor. Neyse ki, bu bir gitmek için gerçekten kolay. Görev Çubuğuna sağ tıklayın ve “Görev çubuğundaki kişileri göster” seçeneğinin işaretini kaldırın.

Vay, bu kolaydı. Bu kadar kolay, aslında, bu makaleyi neden yazdığımı kendinize soruyorsunuzdur. Cevap vereceğim: bu makaleyi neden okuyorsunuz?

Çünkü bu özellik anlamsız ve sadece bundan şikayet etmek istedim. Bu yüzden. Ve benim hakkımda şikayette bulunduğun hakkında okumak istedin. Ve bu da tamam.