Windows 10'un Nisan 2018 Şimdi Güncelleştirmesi nasıl edinilir

Windows 10'un Nisan 2018 Güncelleştirmesi şu anda kullanılabilir, ancak her PC'nin almasından birkaç ay önce olabilir. Beklemek istemiyorsanız, Nisan 2018 Güncellemesini şu anda Microsoft'tan indirebilirsiniz.

Erken Yükseltme Hakkında Bir Uyarı

PC'nize ulaşmak için büyük bir Windows 10 güncellemesi için aylar bekleyen can sıkıcı olabilir, ancak gecikme için bir neden var. Microsoft, normal olarak güncellemenin bilgisayarınızın donanımında çalışmasını sağlar ve Windows Update aracılığıyla size sunmadan önce herhangi bir soruna neden olmaz. Bazı bilgisayarlarda bir sorun var gibi görünüyorsa, Microsoft bu bilgisayarların güncellemesini durdurabilir ve devam etmeden önce düzeltme üzerinde çalışabilir.

Düzenli kullanıma sunmayı atlamayı seçerseniz, bilgisayarınızın donanımında Windows 10 işletim sistemi ile ilgili sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Sabit bir işletim sistemi kuruyorsunuz, bu yüzden Insider Preview programına katılmadan ve kararsız bir Windows sürümü kullanmadan çok daha az riskli. Ancak, PC'nizde hatalar veya diğer sorunlarla karşılaşabileceğiniz bir risk vardır.

Erken bir güncellemeye geçmeden önce bu riskleri anladığınızdan ve kabul ettiğinizden emin olun. Microsoft, aşağıdaki hilelerin “ileri düzey kullanıcılar” için olduğunu söylüyor.

İLGİLİ: Her şey Windows 10'un Nisan 2018'deki Güncelleştirmesi, Şimdi Yeni

1. Seçenek: Windows Güncellemesini Kullanarak Güncellemeleri Denetle

Windows 10'un Nisan 2018 Güncellemesi ile başlayarak, herhangi bir yazılım indirmeden güncellemeyi şimdi başlatabilirsiniz.

Bunu yapmak için Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Windows Güncelleme'ye gidin. Burada “Güncellemeleri Kontrol Et” düğmesine tıklayın.

Windows 10 güncellemeleri kontrol edecek ve “Özellik güncellemesini Windows 10, sürüm 1803'e” indirmeye başlayacak. Bu, Nisan 2018 Güncellemesi.

Güncelleştirmeleri Windows Update'te el ile denetlemezseniz, Microsoft'un PC'niz için uygun olduğuna karar verdiğinde bu güncelleştirmeyi alırsınız. Güncellemeleri manuel olarak kontrol ederseniz hemen alırsınız.

2. Seçenek: Microsoft'un Güncelleme Asistanını indirin

Microsoft, bu büyük Windows 10 güncelleştirmelerinden birini yayınladığında bir Güncelleştirme Yardımcısı aracı sunar. Bu aracı, Microsoft henüz cihazınıza henüz göndermemiş olsa bile, Nisan 2018 Güncellemesine manuel olarak geçmek için indirebilirsiniz. Microsoft, bu aracın Windows 10'un resmi olarak lisanslı veya “orijinal” sürümünü kullanan ileri düzey kullanıcılar için olduğunu belirtmiştir.

Download Windows 10 sayfasına gidin ve Update Assistant'ı indirmek için “Şimdi Güncelle” düğmesine tıklayın. Çalıştırın ve PC'nizin en son Windows 10 sürümünü çalıştırmadığını söyleyeceksiniz.

Windows 10'un sürüm numaralarını bilmiyorsanız bu iletişim kutusu biraz belirsizdir. Fall Creators Güncellemesini kullanıyorsanız, PC'nizin “version 1709” sürümünü çalıştırdığını söyleyeceksiniz. Araç, Nisan 2018 Güncellemesinin son kararlı sürümü olan 1803 sürümüne yükseltmenizi önerir.

“Şimdi Güncelle” ye tıklayın ve Güncelleme Asistanı sizin için Nisan 2018 Güncellemesini indirip yükleyecektir. İsterseniz PC'nizi normal şekilde kullanmaya devam edebilir ve hatta pencereyi küçültebilirsiniz. Güncellemeyi indirirken bildirim alanında çalışmaya devam edecektir.

Bir sorununuz varsa nasıl indirilir

Bir sorun varsa, yüklemiş olduğunuz Windows 10'un önceki sürümüne geri dönebilirsiniz. Ayarlar> Güncelleme ve güvenlik> Kurtarma'ya gidin ve “Windows 10'un önceki sürümüne geri git” altındaki “Başla” düğmesine tıklayın.

İLGİLİ: Windows 10'da Geri Yükleme ve Güncellemeleri Kaldırma Nasıl Geri Dönülür

İlk on gün içinde yalnızca indirime geçebilirsiniz. Ayrıca, Windows.old klasörünü sildiyseniz ya da sizin için yeni "Free Up Space" (Boş Alan) veya Disk Temizleme gibi bir yazılım programını da silmeniz durumunda, sürüm düşüremeyeceksiniz. On gün sonra Windows, Windows.old klasörünü boş alan açmak için otomatik olarak kaldırır; bu nedenle, Windows'u yeniden yüklemeden önce düşürme seçeneğiniz olmaz.

Düştüğünüzde, Microsoft'un size Windows Update aracılığıyla güncellemeyi sunmasını bekleyin. Sorun PC'nizin güncellemeyi normal olarak aldığı zamana göre düzeltilmelidir.

Insider Önizlemeleri ile Sonraki Güncelleme Erken Güncelleme

Windows 10'un İçeriden Önizleme yapısını çalıştırıyorsanız, şimdi Insider Build'leri geride bırakmak için iyi bir zaman. “Fast Ring” üzerinde kalırsanız, Microsoft bir sonraki Windows 10 güncellemesinin çok dengesiz versiyonlarını iterek başlayacak. “Yavaş Halka”, “Önizleme Önizlemesi” ne geçmek veya Insider Preview'ın şu an için geride kalmasını ve Nisan 2018 Güncellemesinin kararlı sürümünü kullanmasını isteyebilirsiniz. Insider Preview ayarlarınızı seçmek için Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Windows Insider Program'a gidin.

İLGİLİ: Windows 10 Insider Önizleme Kullanmalı mıyım?

Ancak, bir dahaki sefere güncellemeleri daha önce almak istiyorsanız, bu özelliklerde bir yayın öncesi görünüm elde etmek için İçeriden Öğrenim Önizlemelerini etkinleştirebilirsiniz. Özellikle Windows 10'un “Sürüm Önizleme” bölümü oldukça hızlıdır, çünkü Hızlı ve Yavaş halkalardan çok daha istikrarlıdır ve sizden çıkış için beklemeden yeni güncellemeler alırsınız. Teknik olarak hala Insider Preview (Önizleme Önizlemesi) – sizi istikrarlı bir Windows 10 yapısı üzerinde tutan, ancak Windows güncellemelerini, sürücü güncellemelerini ve Microsoft uygulama güncellemelerini erken sunan bir yazılımdır – bu yüzden kendi sorumluluğunuzda indirin. Ancak, deneyimlerimizde, Yayın Önizleme, hızlı güncellemeler ile nispeten istikrarlı bir parçadır, bu da harikadır.