Windows'ta FaceTime'ı Kullanabiliyor musunuz?

Apple'ın Facetime video araması belki de en çok kullanılan özelliklerinden biridir. İPhone'lara, iPad'lere ve Mac'lere sahip kullanıcıların birbirleriyle kolay görüntülü görüşme yapmasına olanak tanır. Windows'tan Facetime çağrılarını yapamazsınız, ancak iPhone kullanıcıları için bile video görüşmeleri yapmanın birkaç yolu vardır.

Hayır, Windows'ta Facetime yoktur ve yakında herhangi bir zamanda olma ihtimali yoktur. Facetime, tescilli bir standarttır ve Apple ekosisteminin dışında mevcut değildir. Yani, annemin iPhone'unu Windows PC'nizden aramak için Facetime'ı kullanmayı umuyor olsaydın, şansın kalmadı. Ancak, Windows üzerinde çalışan birçok harika görüntülü arama alternatifi var.

Windows, macOS, Android ve iOS'ta kullanabileceğiniz birkaç tane var, böylece hemen hemen herkesle yüz zaman kazanabilirsiniz. Linux için bir çift bile mevcut.

  • Skype: Microsoft tarafından sahip olunan Skype, ana akım haline gelen ilk video görüşmesi uygulamalarından biriydi. O zamandan beri, sadece daha iyi oldu. Skype, Windows, macOS, iOS, Linux ve Android için kullanılabilir.
  • Hangouts : Google Hangouts yalnızca video görüşmeleri yapmanıza izin vermez, aynı zamanda birden fazla kişiyle tam bir video konferansa sahip olabilirsiniz. İOS ve Android için özel Hangout uygulamaları vardır ve tüm web tarayıcıları tarafından web tarayıcıları aracılığıyla kullanılabilir.
  • Facebook Messenger: Facebook Messenger'ı kullanarak görüntülü görüşme yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bunu yapabilirsiniz ve özelliği herhangi bir işletim sisteminde kullanabilirsiniz. İOS ve Android için özel Messenger uygulamaları vardır, ancak Windows, macOS veya Linux'tan görüntülü arama yapmak için Messenger'ı doğrudan web tarayıcınızın tarayıcısında da kullanabilirsiniz.
  • Viber: Viber, görüntülü görüşmeler ve çeşitli başka amaçlar için kullanabileceğiniz zengin özelliklere sahip bir uygulamadır. Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı vardır ve iOS, Android, Windows, MacOS ve Linux gibi çeşitli platformlar için kullanılabilir.

Ve evet, aramak istediğiniz kişilerin doğru uygulamayı yüklediğinden emin olmak için ekstra bir adım atmanız gerekecek. Ancak, bir kez bittiğinde, hemen hemen herkes için video görüşmeleri yapabilirsiniz. Windows, iOS, Android, macOS veya hatta Linux kullanmaları önemli değil.

İLGİLİ: Ücretsiz Konferans Görüşmeleri Yapmanın En İyi Yolları

İmaj Kredisi: Rocketclips, Inc./Shutterstock