Word'de Etiketler Nasıl Oluşturulur ve Yazdırılır

Özelleştirilmiş etiketler yapmak istiyorsanız, Microsoft Word'den başkasına bakmayın. Kişisel veya profesyonel kullanım için olsun, Word kişisel posta etiketleri oluşturmak için ayarlanmış kapsamlı bir özellik sunar. İşte nasıl yapılacağı.

Word'de Özel Etiketler Yapma

Word'ün ne kadar süredir bulunduğunu düşündüğünüzde, uygulamanın yalnızca basit belgeler oluşturarak geçmişte geliştiği şaşırtıcı değildir. Kişiselleştirilmiş zarflar yaratma araçlarını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda onlarla birlikte özel etiketler yapmak için de donatılır.

Devam edin ve boş bir Word belgesi açın ve “Postalar” sekmesine gidin.

Sonra, “Etiketler” düğmesini tıklayın.

Açılan Zarflar ve Etiketler penceresinde, kendinizi zaten “Etiketler” sekmesinde bulacaksınız. Etikette istediğiniz bilgileri “Adres” kutusuna yazın. Daha önce bir zarf oluşturduysanız ve iade adresinizi kaydettiyseniz, “Dönüş adresini kullan” seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyebilirsiniz ve bu bilgileri sizin için aktaracaktır.

“Yazdır” bölümünde, aynı etiketin tam sayfasını yazdırmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Alternatif olarak, “Tek Etiket” seçeneğini seçebilir ve belirli sayıda etiket yazdırmak istiyorsanız satır ve sütunları belirleyebilirsiniz.

“Etiket” bölümü mevcut etiket seçiminizin açıklamasını verir. Bunu değiştirmek için “Seçenekler” i seçmeniz gerekir. Devam edelim ve yapalım.

Etiket Seçenekleri penceresinde, Word'e etiketleri ve etiketin markasını nasıl yazdıracağınızı söyleyebilirsiniz. “Ürün numarası” altında, verilen listeden etiket tipini seçebilirsiniz. Etiketlerin özelliklerinin “Etiket bilgileri” altında görüneceğini fark edeceksiniz. Burada görüntülenen bilgiler seçilen ürün numarasına göredir. Aradığınızı bulamıyorsanız, “Yeni Etiket” seçeneğini seçebilir ve ihtiyacınız olanın ayrıntılarını yazabilirsiniz.

Kurulumunuzdan memnunsanız, “Tamam” ı tıklayın.

Etiketlerinizin yazıcınızdaki uygun tepsiye yüklendiğinden emin olun ve ardından “Yazdır” düğmesini tıklayın.

Tek Bir Farklı Etiket Sayfası Yaratma

Şimdi tek bir sayfaya bir demet etiket basmak istediğinizi varsayalım, ancak her etiket için farklı bilgiler yazdırın. Endişeye gerek yok – Word sizi korudu.

Yeni bir Word belgesi açın, “Postalar” sekmesine gidin ve ardından “Etiketler” düğmesine tıklayın.

Zarflar ve Etiketler penceresinde, alttaki “Seçenekler” düğmesini tıklayın.

Açılan Etiket Seçenekleri penceresinde, "Ürün Numarası" listesinden uygun bir stil seçin. Bu örnekte “Sayfa Başına 30” seçeneğini kullanacağız. Seçiminizi yaparken “Tamam” ı tıklayın.

Zarflar ve Etiketler penceresinde, “Yeni Belge” düğmesini tıklayın.

Boş bir etiket şablonunu görüntüleyen yeni bir Word belgesi görünecektir.

Şimdi, her bir etikete istediğiniz bilgileri yazın ve işiniz bittiğinde bunları yazdırın!