Word'de rastgele metin oluşturma

Bazen, bir Word belgesinde bazı metin veya dolgu metni gerekebilir. Bir çözüm, o metni oluşturmak için lorem ipsum'a veya kukla metin üreticisine yönelmektir. Alternatif olarak, metni doğrudan Word'de kendiniz de oluşturabilirsiniz.

Rand Formülüyle Rastgele Metin Oluşturma

Word belgenizde dolgu içeriği olarak rasgele (ancak tutarlı) metin kullanmak istiyorsanız, Word tarafından sağlanan rasgele içerik oluşturma formülünü kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, bu işlevi kullanırken ne kadar metne ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak yazmanız gereken birkaç not vardır.

İlk yöntem basitçe aşağıdaki formülü yazmaktır:

=Rand()

Bu otomatik olarak her biri üç cümle içeren beş paragraf oluşturur.

Word'ün ne kadar rasgele metin oluşturduğunu parantez içinde kalanları doldurarak değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için, kullanacağınız = Rand (x, y), burada x, paragrafların sayısı ve y, her paragraftaki cümle sayısıdır. Örneğin, her biri dört cümle içeren yedi paragraf istiyorsanız, aşağıdaki formülü kullanırsınız:

=Rand(7,4)

Yine de bir defada girebileceğiniz maksimum miktar var. Ancak, aynı formülü gerektiği kadar tekrar kullanabilirsiniz.

Lorem Formülüyle Lorem Ipsum Metin Oluşturma

Biraz daha eski bir okul hissediyorsanız, Word aynı şekilde Lorem Ipsum metnini de oluşturabilir. Ve takip ettiğiniz gelenek olmasa bile, Lorem Ipsum metninin yeri vardır. Okunabilir İngilizce metin kullandığınızda (rand formülü tarafından oluşturulanlar gibi), insanların bakmasını istediğiniz şey bir belgenin tasarımıysa, dikkat dağıtıcı olabilir.

Aynı kurallar önceki yöntemle burada da geçerlidir. =Lorem() Enter tuşuna basın, Word her biri üç cümle içeren beş Lorem Ipsum metni paragrafı oluşturacaktır.

Metin miktarını da rand formülünde olduğu gibi değiştirebilirsiniz. Her biri dokuz cümle içeren dört paragraf istiyorsanız, aşağıdaki formülü yazıp Enter tuşuna basarsınız:

=Lorem(4,9)

Bu yöntemi kullanırken cümlelerin çok daha kısa olma eğiliminde olduğuna dikkat edin. Bununla birlikte, y koordinatına girilen miktarı arttırmayı düşünebilirsiniz.

Eski Rand Formülü ile “Hızlı Kahverengi Tilki” Metni Oluşturma

“Hızlı kahverengi tilki tembel köpeğin üstünden atlar.” Kulağa tanıdık geliyor mu? Güne rand rand formunu kullanırsanız, Word bu rezil pangramı üretecekti. Bununla birlikte, bu, Office 2007 kullanıma sunulduğunda mevcut metin üretimi ile değiştirildi.

Bununla birlikte, devam etmedi, öyleyse, bu sanal alfabetik cümleyi oluşturmak istiyorsanız, aşağıdaki formülü yazıp Enter tuşuna basın:

=rand.old()

Bu yöntem için varsayılan, her biri üç cümle içeren üç paragraftır.

Diğer yöntemlerde olduğu gibi, daha fazla hassasiyet elde etmek için bu parantezleri doldurabilirsiniz. Örneğin, =rand.old(5,5) , her biri bu cümleyi beş kez tekrarlayan beş paragraf oluşturur.