Word'de Telif Hakkı veya Ticari Marka Simgesi Nasıl Eklenir

Birkaç çevik tuş vuruşuyla, Word belgenize yüzlerce sembolü kolayca ekleyebilirsiniz. En sık girilen iki tanesi Telif Hakkı ve Ticari Marka sembolleridir, bu nedenle bunları belgenize ekleyebileceğiniz birkaç hızlı yola bakalım.

Semboller Menüsünü Kullanarak Telif Hakkı veya Ticari Marka Sembolü Nasıl Eklenir

Word'ün şeridindeki “Ekle” sekmesine geçin.

“Symbol” düğmesine tıklayın.

Varsayılan olarak, hem telif hakkı hem de ticari marka simgeleri, açılır menüde bulunur. Bunları belgenize eklemek için ikisinden birini tıklayın.

Presto! Simge şimdi belgenizde.

“Symbol” açılır menüsünde telif hakkı veya ticari marka sembollerini görmüyorsanız, muhtemelen başka semboller de eklediniz demektir. Word, kullandığınız son 20 simgeyi hatırlar ve bunları o menüye yerleştirir ve orada görünen diğer simgeleri işaretler. Bu yüzden, onları görmüyorsanız, “Daha Fazla Simge” seçeneğini tıklamanız ve onlara göz atmanız gerekir.

Word'e sembol ekleme hakkında daha fazla bilgi için konuyla ilgili makalemize bakın.

Klavyenizi Kullanarak Telif Hakkı veya Ticari Marka Sembolü Nasıl Eklenir

Klavyenizi kullanarak Word'e telif hakkı ve ticari marka simgeleri de ekleyebilirsiniz. Bu, her iki sembolün de Word'ün Otomatik Düzelt ayarlarına varsayılan olarak dahil edilmesinden dolayı işe yarar.

Bir telif hakkı sembolü eklemek için “(c)” yazın ve ardından boşluk tuşuna basın. Bir telif hakkı simgesi görünecektir.

Bir marka sembolü eklemek için “(tm)” yazın ve ardından boşluk tuşuna basın. Bir ticari marka sembolü görünecektir.

Kolay değil mi?

Başka hangi Otomatik Düzeltme seçenekleri Word'ün kılıfını görmek istiyorsanız, Dosya> Seçenekler> Prova Yazdırma> Otomatik Düzeltme Seçenekleri'ne gidin. Açılan pencerenin Otomatik Düzelt sekmesinde, semboller ve genel olarak yanlış yazılan sözcükler de dahil olmak üzere, yazarken Word'ün değiştirebileceği her şeyin listesini görebilirsiniz. Sık yazdığınız metin için kısayol oluşturmak istiyorsanız, kendi girişlerinizi bile oluşturabilirsiniz.