Xbox One'daki Göz Atma Geçmişi Nasıl Görüntülenir veya Silinir?

Xbox One'ınızdaki Edge tarayıcısı, tarama geçmişinizi, potansiyel olarak hassas çerezler, geçici dosyalar ve form verileriyle birlikte saklar – tıpkı bir masaüstü tarayıcının yaptığı gibi. Xbox One'da göz atma geçmişinizi nasıl göreceğiniz ve temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Tarama geçmişinizi bulmak için, Kenar penceresinin sağ üst köşesindeki menü düğmesinin solundaki “Hub” simgesini seçin ve ardından denetleyicinizdeki “A” düğmesine basın.

Kenar çubuğunda “Geçmiş” seçeneğini seçin ve tekrar “A” ya basın.

Göz atma geçmişiniz burada görünür. Bu sayfada gezinebilir ve daha önce ziyaret ettiğiniz sayfaları tekrar açabilirsiniz.

Tarama geçmişinizi temizlemek için “Geçmişi temizle” seçeneğini seçin. Ayrıca, ekranın sağ üst köşesindeki menüyü açabilir, “Ayarlar” öğesini seçebilir ve Tarama Verilerini Temizle altında “Neyi Temizle'yi seçin” öğesini seçebilirsiniz.

Temizlemek istediğiniz veri türlerini seçin. Kontrol ettiğiniz her türlü veri silinir ve kontrol etmediğiniz veriler korunur.

Tarama Verilerini Temizle bölmesinin altına ilerleyin ve ardından seçtiğiniz tarama verisini silmek için “Temizle” yi seçin.

Oturum açarken Bing'de arama yaptıysanız, Bing'in kendisi de arama geçmişinizi hatırlayabilir. Bing arama geçmişinizi temizlemek için “Bing Arama Geçmişini Temizle” yi seçin.

Web'e özel olarak göz atmak ve daha sonra tarama verilerinizi temizleme gereğini ortadan kaldırmak için ileride InPrivate Gözatma modunu kullanabilirsiniz.

İLGİLİ: Xbox One'da Özel Tarama Modunu Kullanma