Yağma Kutuları Açıkçası Kumar Oynuyor

Temelde oyun oynamak için ne kadar özgür oyunlar oynar, ancak dünyadaki yasama meclisleri onları kumar olarak düzenlemeyi düşünüyor.

Yağma kutuları, eğer bilmiyorsanız, oyun içinde gerçek parayla satın alınır ve oyunculara rastgele bir oyun içi ekipman verilir. Bu ekipmanın bir kısmı nadir ve güçlüdür, fakat çoğu iyi değildir, yani iyi bir şey istiyorsanız muhtemelen bir demet kutu satın almanız gerekir.

İLGİLİ: AAA Oyunlarında Mikro İşlemler Kalmaya Devam Ediyor (Ama Hala Korkuyorlar)

Oyun endüstrisi temsilcileri buranın kumar olmadığını iddia ediyor. Ars Technica için yazdığı Peter Bright, aynı fikirde değil:

İşte şey: yağma kutuları kumar oynuyor. İşlemin temel özellikleri kumar oynamanın özellikleri, ödül yolları ve bağımlılık mekanizmaları kumar oynaması ve endüstrinin halihazırda yaptığı gibi aptalca oynamak, kötü bir bakış.

Bright ayrıca loot'un kumar oynamadığı argümanına da hitap ediyor çünkü oyuncular her zaman bir şeyler elde ediyor :

Daha temelde, bu yine de kırmızı bir ringa. Rulet masamın en az 5 dolarlık bir bahisle, bir şekilde “kumar oynaması” olduğunu iddia edemezdim çünkü en azından beş sent geri alacağınıza söz verdim. Böyle bir rulet masası, ekonomiyi her zaman çok az değiştirirdi – çok fazla para kazanmazdım – ancak işlemin temel özellikleri anlamlı bir şekilde değiştirilmiyor. Kazandığınız parayı ödersiniz ve büyük bir ödeme şansı ve ihmal edilebilir bir şansınız düşüktür. Böyle bir plan, haklı olarak, kumar oynamak olarak kabul edilir.

Tüm parçayı okumanızı tavsiye ederim, çünkü o birkaç harika nokta daha yapar.