Yakında Kredi Kartı Makbuzlarını İmza Etmeyeceksiniz

Bir satın alma tarihini Roma İmparatorluğu'na doğru teyit etmek için imzalar kullanıyorlar, ancak Amerika'da sona eriyor – en azından kredi kartları söz konusu olduğunda.

American Express, Discover, Mastercard ve Visa, bu ay kredi kartı satın alımları için imza taleplerini durduracak, bu da kendilerine sorup sormayacağına karar vermek için bireysel mağazalara kalıyor. Target ve Wal-Mart dahil olmak üzere büyük zincirler zaten tercih etmedi.

İyi haber: Stacy Cowley New York Times için yazdığı gibi, kimliğin doğrulanması için imzalar işe yaramaz:

Yaklaşık on yıldır, sık sık iş için seyahat eden bir satış müdürü olan Doug Taylor, kuyruğunu sallayan bir köpeğin doodle'ına sahip kredi kartı makbuzlarını imzaladı. Hiçbir kasiyer "imzasını" geçersiz olarak reddetmedi.

Bunun gibi hikayeler yaygındır. Artık hiç kimse imzayı kontrol etmiyor, çünkü sahtekarlığı tespit etmek için daha iyi araçlar var. Her işlem için benzersiz kodlar oluşturan çip okuyucular, veri analizi gibi uzun bir yol kat eder.

Daha küçük dükkanlar değişiklik yapmak için daha uzun zaman alabilir ve onlarla sabırlı olun: birçoğu henüz çip dedektörleri yüklememiş. Ancak, mağazalarda kalemleri toplayıp durdurabilmeniz sadece bir zaman meselesi.