Yaklaşan Android Otomatik Güncellemesi Medya Keşfi ve Mesajlaşmayı Geliştiriyor

Android Auto muhtemelen en çok göz ardı edilen en iyi Android aracı için oyumu alıyor ve Google daha da iyi hale getirmek için bazı şık özellikler açıkladı; özellikle de otomobilinizde Auto için özel bir ana ünite varsa.

Yeni başlayanlar için, Auto yakında aracınız hareket etmediğinde mesaj önizlemesi sunabilecek. Bu şekilde, bir mesajın sesli okunmasına gerek kalmadan bir mesajın ne olduğunu hızlı bir şekilde görebilirsiniz ancak sürüş sırasında dikkatinizin dağılmasını önlemeye devam ediyor.

Burada ne düşündüğünü zaten biliyorum: ama arabadaki herkesin mesajlarımı görmesini istemiyorum! Bu konuda seninleyim – ve bu özellik devre dışı bırakılabilir. Uf.

Daha da iyisi, ancak geliştirilmiş medya seçenekleri. Google Müzik Çalma, Kitap Çalma, iHeartRadio, Pocket Casts ve Spotify, daha büyük bir albüm sanatından ve dinleyecek bir şey ararken daha sezgisel, dokunmaya duyarlı bir düzenden faydalanacaktır.

Sesinizi kullanırken arama sonuçları da iyileştirmeler alıyor. Şu anda, Google Asistan'a müzik çalmasını söylediğinde, istediğin her şeyi çalmaya başlar; örneğin, “Play Whisky Myers” sadece tüm Whisky Myers şarkılarını (kötü bir şey değil – kötü bir şarkıları yok) karıştırır.

Bununla birlikte, yeni güncelleme ile bir şey aradığınızda, o sanatçı, tür veya albüm ile küratörlü arama sonuçları sunar. Bu çok daha iyi.

Bu güncelleme “önümüzdeki birkaç gün içinde” yayına girecek, bu yüzden en yakın zamanda bir ana birime isabet etmesi gerekiyor.

Google üzerinden