Yalnızca Word'deki Yorumları Yazdırma

Birkaç kişiyle bir belge üzerinde işbirliği yaparken, yorum bırakmak sürecin önemli bir parçasıdır. Belgeyi yorumlarla birlikte yazdırabilirsiniz, ancak ya yalnızca yorumları yazdırmanızı istiyorsanız? Bunu yapabilirsin.

Neden sadece bir dökümandaki yorumları yazdırmak istiyorsun? Birkaç sebep var. Belki de kayıtlarınız için saklayabileceğiniz yorumların basılı bir kopyasını isteyebilirsiniz. Belki de ortak çalışanlarla grup olarak oturup belge ve yorumlara ayrı ayrı bakmak istersiniz. Sonuçta, düzenleme ve yorumlarla dolu basılı bir sayfa biraz zor olabilir. Sebepiniz ne olursa olsun, Word bunu kolaylaştırır.

Yalnızca Yorumları Yazdırmak

İlk önce, yazdırmak istediğiniz yorumları içeren belgeyi açın. “İnceleme” sekmesinde, “İşaretlemeyi Göster” düğmesine tıklayın.

Açılır menünün en üstünde, “Yorumlar” göreceksiniz. Yanında bir onay işareti varsa, burada hiçbir şey yapılması gerekmez. Değilse devam edin ve bunu seçin.

Tüm yorumları yazdırmak yerine, yalnızca gözden geçiriciye özgü yorumları yazdırma seçeneğiniz olduğunu belirtmekte fayda var. Bunu yapmak için, menüden “Belirli Kişiler” i seçin ve yorumlarını görünen listeden saklamak istediğiniz belirli bir gözden geçiriciyi seçin. Aksi takdirde, “Tüm Gözden Geçirenler” i seçili tutun.

Sonra, “Dosya” sekmesini seçin.

Sol bölmede, “Yazdır” seçeneğini seçin.

Belgenin önizlemesiyle birlikte birkaç farklı seçenek görünecektir. “Ayarlar” bölümünün üstündeki “Tüm Sayfaları Yazdır” seçeneğini seçin.

Beliren Belge menüsünde, “Belge Bilgisi” bölümünde, “İşaretleme Listesi” seçeneğini seçin. Ayrıca, alt kısımdaki “İşaretleme Yazdır” seçeneğinin de seçili olduğundan emin olun.

Sonra, “Ayarlar” menüsünün üstündeki “Yazdır” düğmesini tıklayın.

Artık sadece belgenin yorumlarının basılı bir versiyonuna sahip olacaksınız.