Yankı Düğmesini Ev Kilitleme Düğmesine Nasıl Döndürürsünüz?

Yankı Düğmeleri, bir Amazon Yankısına bağlanan basit Bluetooth cihazlarıdır. Şimdiye kadar, oyunlarda kullanmak için basit zil sesi benzeri düğmelere geçtiler. Son zamanlarda Amazon, bir Yankı Düğmesini bir rutine bağlama kabiliyetini ekledi ve tüm olasılık dünyasını açtı. Basit bir düz ileri kullanım, son kişi evden çıktığında kilitleme düğmesi olarak kullanılır.

Bir Yankı Düğmesi için bir rutin oluşturmak için önce bu Düğmeyi bir Yankı ile eşleştirmeniz gerekir – hızlı ve ağrısız bir işlem. Ve daha önce Alexa uygulamanızla ilgili bir rutin oluşturduysanız, bildiğiniz bir bölgede Düğme için bir kilitleme rutini oluşturacaksınız. Temel olarak, bu, evden ayrılan son kişinin tüm akıllı ışıklarınızı kapatmak, kapılarınızı kilitlemek, termostatınızı kapatmak, akıllı fişleri devre dışı bırakmak veya başka bir şey yapmak için hızlıca basabileceği bir düğmedir.

Düğme Rutini Oluşturma

Bir rutin oluşturmak için Alexa uygulamasını ateşlemeniz gerekecek. Uygulamanın ana sayfasında, hamburger düğmesine dokunun.

Ayarlar listesinde “Rutinler” seçeneğine dokunun.

Yeni bir rutin eklemek için “+” düğmesine dokunun.

Rutine bir tetikleyici ayarlamak için “Bu olduğunda” seçeneğine dokunun.

“Yankı Düğmesi” seçeneğine dokunun.

İstendiğinde, rutinde kullanmak istediğiniz Eko Düğmesine basın. Bu, gerekli bir adımdır, çünkü tek bir Eko ile eşleştirilmiş birden fazla Eko Düğmesi olabilir. Eko Düğmesine bastıktan ve Alexa uygulamasının doğru tanıdığından emin olduktan sonra, Alexa uygulamasında “Ekle” düğmesine dokunun.

Artık düğmeyi tetikleyici olarak seçtiğinize göre, bu tetikleyicinin gerçekleştireceği eylemleri ayarlayabilirsiniz. “Eylem ekle” seçeneğine dokunun.

Rutine bağlanmak istediğiniz Akıllı Cihazları seçin. Işıklarınız, kilitleriniz ve diğer akıllı cihazlar için gruplar oluşturursanız, bu, eklemeniz gereken cihazların sayısını azaltmanıza yardımcı olacaktır. Grupları ve tekli cihazları bir arada bile kullanabilirsiniz. Bu, çoğu lambayı kapatmanıza, ancak belirli bir ışığı açık tutmanıza izin verir – örneğin verandada veya evcil hayvanın odasında.

Cihazlarınızı ayarladıktan sonra, “Oluştur” düğmesine tıklayın.

Şimdi, Yankı Düğmesine basmak ışıkları kapatır, kapıları kilitler ve belirttiğiniz diğer tüm aygıtları kontrol eder. Yankı Düğmesini evinizden çıkarken basmak için uygun bir yere koymanız yeterli.