Yeni Başlayanlar ve Yaşlılar İçin En İyi GoPro Video Yazılımı [Sponsorlu]

Videoların düzenleme sonrası videoların nasıl daha çekici hale getirilebileceğini bilmesi durumunda hiç kimse ham GoPro çekimlerini YouTube'a yüklemek istemez. Video düzenlemeyi sadece profesyonel video editörlerinin yapabileceği bir şey olarak düşünmeyin. Aslında, hayal ettiğin kadar zor değil. Herkesin GoPro videolarını düzenlemesini ve işlemesini kolaylaştıran oldukça yeni başlayanlar için video programları var. Bu yazıda, yeni başlayanlar için iki, aynı zamanda ileri düzey kullanıcılar için iki adet iyi değerlendirilmiş GoPro video yazılımı tanıtacağız.

  1. VideoProc

Artıları: VideoProc hafif, kullanımı kolay, zengin özelliklere sahip ve uygun fiyatlı bir programdır. Yeni başlayanlar için iyi bir seçimdir. Bu araç, düşük kaliteli bir bilgisayara kurulsa bile video işlemenin düzgün çalışmasını sağlar. Intel / NVIDIA / AMD donanım hızlandırmasını tam olarak destekleyen, büyük 4K HEVC dosyaları dahil olmak üzere GoPro videolarını hızlı bir şekilde dönüştürebilir ve işleyebilir.

Eksileri: VideoProc'un sunduğu düzenleme özellikleri uzman kullanıcılar için yeterli değil.

Genel Bakış: VideoProc, Windows ve Mac ile uyumlu çok işlevli bir video işleme yazılımıdır. Genellikle video dönüştürme, ses dönüştürme, DVD dijitalleştirme, video indirme, ekran / web kamerası kaydı ve ayrıca video düzenlemesi yapar.

VideoProc, GoPro kullanıcıları için özel olarak tasarlanmış, titreyen GoPro videolarını dengelemek, arka plan gürültüsünü azaltmak ve balık gözü lens bozulmasını düzeltmek için özel olarak tasarlanmış çeşitli seçeneklerle birlikte gelir. Bunların dışında, GoPro kullanıcılarının seveceği birçok faydalı özellik var.

GoPro video formatını değiştirebilir, örneğin HEVC'den H.264'e, aşağı veya yukarı doğru video çözünürlüğü, istenmeyen parçaları kesebilir, uzun GoPro çekimlerini küçük parçalara bölebilir, birden fazla video klibi tek bir dosyada birleştirebilir düşük ışık koşullarında çektiğiniz videolar ve daha fazlası. Ayrıca, VideoProc, videoyu sıkıştırarak ve dönüştürerek “GoPro Quik video oynatmaz” gibi bazı hataları giderebilir.

  1. Masaüstü için Quik

Artıları: Özelliklerini kullanmak için bir kuruş harcamanıza gerek yok.

Eksileri: Quik artık daha gelişmiş video düzenleme seçenekleri için GoPro Studio ile birlikte gelmiyor. Ayrıca, düşük kaliteli bilgisayar, Quik'in yüksek sistem gereksinimlerine sahip olması nedeniyle, yanıt verememe veya çökme sorunları yaşayabilir.

Genel Bakış: Masaüstü için Quik GoPro tarafından ve yalnızca GoPro dosyaları için oluşturulur. GoPro videolarınızı kameranızdan veya SD karttan otomatik olarak içe aktarmak, düzenlemek, düzenlemek ve doğrudan Facebook, YouTube ve diğerleriyle paylaşmak için kullanılabilir.

Quik ile videonuz için hazır bir şablon kullanabilir, video efektleri ve geçişler uygulayabilir, müzik kitaplığından en sevdiğiniz müziği seçebilir ve GoPro çekimlerinize ekleyebilirsiniz. Quik size birçok seçenek sunar.

Quik, video işlemede VideoProc kadar özellik sunmadığından, yeni başlayanlar için en iyi GoPro video yazılımı listemizde ikinci sırada yer almaktadır.

  1. Adobe Premiere Pro

Artıları: GoPro kullanıcılarının görüntülerini sinematik ve profesyonel göstermesini sağlayan tamamen işlevsel bir video editörüdür.

Eksileri: Bu pahalı, karmaşık ve zaman alıcı, bu nedenle yeni başlayanlar için VideoProc ve Quik daha iyi seçimler olmalıdır.

Genel Bakış: Adobe Premiere Pro, tanınmış ve güçlü bir video düzenleme yazılımıdır. Yani bu listede bir yeri olmalı. Premiere Pro, oldukça geniş yetenekler ve özellikler sağlar, böylece uzun metrajlı filmlerden web videolarına kadar her şeyi yaratabilir. GoPro çekimlerinizde istediğiniz düzenlemeyi yapmanıza izin verir. Ancak, GoPro HEVC dosyalarını deneme sürümüne içe aktaramayacağınıza dikkat edilmelidir. Satın almadan önce denemek isterseniz, önce HEVC'yi desteklenen başka bir formata dönüştürmek için VideoProc veya başka bir şeyi kullanabilirsiniz.

Ayda 20,99 ABD Doları ödeyin; Premiere Rush CC, 100 GB bulut depolama alanı, Adobe Fonts, Adobe Portföy, Adobe Spark gibi premium özelliklere sahip daha fazla uygulama ve hizmetin yanı sıra GoPro video düzenleme için Adobe Premiere Pro'yu alacaksınız.

  1. VEGAS Pro

Artıları: VEGAS Pro, yüksek kaliteli videolar oluşturmak için tüm araçları sunar.

Eksileri: Yeni kullanıcıların UI ve araçlara aşina olmalarına biraz zaman ayırması gerekiyor. VEGAS Pro'nun standart versiyonu 599 dolar. Fiyat bazı insanları korkutabilir. Bir şey daha, Mac ile uyumlu değil.

Genel Bakış: VEGAS Pro, GoPro kullanıcılarına önerdiğimiz başka bir profesyonel video editörüdür. Kullanıcı arayüzünü özelleştirmenize ve HDR'nin çalışmasını sağlamak, titrek videoları dengelemek, altyazı oluşturmak, hareketli nesneleri izlemek ve ardından metin veya videoyu sabitlemek, renk derecelendirmesini uygulamak, özel efektler ve filtreler gibi birçok düzenleme görevini yapmanızı sağlar.

VEGAS Pro, modern ses efektleri için Magix eFX eklentileri, Picture-in-Picture OFX eklentisi, Crop OFX eklentisi ve LUT OFX eklentisi dahil birçok eklentiyi destekler.

GoPro veya diğer cihazlardan video düzenlemenin yanı sıra, VEGAS Pro da ses ve yazar disklerini düzenlemek için kullanılabilir.