Yeni Bir Dil Öğrenmenin En İyi Web Siteleri

İnternetteki büyük miktarda bilgiyle, yeni bir dil öğrenmenin kolay olacağını düşünürdünüz. Ancak tüm bu bilgilerin varlığı sorunun bir parçasıdır. Yeni bir dil öğrenmek için en iyi web sitelerinin listesini derlemek için İnternetin derinliklerini araştırdık.

Duolingo: Çoğu Kişi İçin En İyisi

Duolingo, ücretsiz olarak yeni bir dil öğrenmek için en popüler web sitelerinden biridir. Öncelikle hobiler için tasarlanan Duolingo, seçtiğiniz dilde en temel kelimeleri öğreterek başlar. Kelimelere aşina olduktan sonra basit cümleler takip eder. Bir dili öğrenmenin standart bir öğrenme sürecine kıyasla daha doğal bir yoludur.

Duolingo'nun gücü, malzemeyi sunacağı şekildedir. Anadili konuşanlar ile dersleri takip edecek, ardından öğrenmenizi güçlendirmenize yardımcı olacak sınavlar izleyeceksiniz. Uygulama konuşmanızı dinler, böylece nasıl ilerlediğinizi belirleyebilir. Öğrenmenizi güçlendirmeye yardımcı olmak için aralıklı tekrarlamayı (kademeli olarak azalan aralıklarla önceki materyali gözden geçirdiğiniz yerde) kullanır. Öğrenme çizgileri ve ders içi derecelendirme gibi oyunlaştırma öğelerinin eklenmesi işlerin ilginç kalmasına yardımcı olur.

Ancak, Duoling'in olumsuz yanları vardır. Yeni bir dilin temelleri ile başlamanıza yardımcı olmak için harika olsa da, daha gelişmiş şeylerde iyi değil. Herhangi bir akıcılık düzeyindeyseniz, sonunda başka bir servise geçmeniz gerekecektir.

Duolingo web, iOS, Android ve Windows telefonunda ücretsizdir.

FluentU: Yabancı Dil Videoları İzleyerek Öğrenin

FluentU size videoları kullanarak yeni dilleri öğretiyor. Videolar öğretici değil, yabancı dili içeren düzenli videolar. Örneğin, bir film klibini, müzik videosunu veya konuşan bir kişiyi görebilirsiniz. Videoların dili öğrenmenize yardımcı olacak etkileşimli başlıkları vardır . Başlıklar her iki dilde de (bildiğiniz ve öğrenmeye çalıştığınız) sunulmaktadır. Etkileşimli kısa sınavlar ilerlemenizi ölçmenize yardımcı olur.

FluentU ücretsiz değil, ancak 15 günlük bir deneme sunuyor, böylece kontrol edebilirsiniz. Ondan sonra, mobil uygulamalarını (iOS ve Android) kullanmanıza izin veren ve sınırsız kelime araması ve sınırsız video sağlayan aylık 10 dolarlık Temel plan var. Aylık 20 $ Artı planı, aralıksız tekrarlamanın yanı sıra sınırsız Flashcards ve quizler ekler.

Rype: Kişisel Eğitmen Olun

Rype, ilginç bir iş modeli olan başka bir dil öğrenme sitesidir. Yeni bir dil öğretmek için kısa sınavlar veya videolar kullanmak yerine, kişisel bir eğitmenden video görüşmesi öğreniyorsunuz. Size dili kişisel olarak öğreten bir eğitmen ile 30 veya 60 dakikalık bir çağrı düzenlersiniz. Diğer siteler kadar dil sunmuyorlar, ancak gelecekte daha fazlasını eklemeyi planlıyorlar.

Dillerin dışında, akademik konuları da aynı şekilde öğrenebilirsiniz.

Rype, çekici ve kişisel bir öğrenme şekli sunar, ancak bir bedeli vardır. Yedi günlük bir denemeden sonra, hizmeti kullanmak için ayda 65 dolara yakın bir ödeme yapacaksınız.

Memrise: Öğrenmenize Yardımcı Olmak için Kelime Oyunlarını Kullanma

Memrise, gerçek bir akıcılığa göre bir dille başlamak için daha fazla tasarlanmış, başka bir dil öğrenen web sitesidir. Duolingo'ya benzer şekilde, dili kolaylıkla ezberlemenize yardımcı olacak kelime oyunları oynayarak bir dil öğrenirsiniz. Uygulamaları kullanarak, hareket halindeyken öğrenmeye devam edebilirsiniz; çevrimdışı mod da desteklenir.

Temel özellikleri kullanmakta serbesttirler; Pro sürümü aylık 4,95 $ maliyeti. Pro sürümü size bir Gramerciye, dinleme becerisi egzersizlerine, bir video moduna ve öğrenme performansınıza ilişkin analitiklere erişmenizi sağlar.

 

Babbel: İlginizi Çeken Bir Konu Seçin

Babbel size yeni diller öğretmek için kişiselleştirilmiş bir yaklaşım benimsiyor. Herkesle aynı kelimelerle başlamak yerine, öğrenmek istediğiniz bir konuyu seçersiniz. Bazı konulara hayvanlar, yiyecek, seyahat ve yaşam tarzı dahildir. Bir konu seçtikten sonra, dersleri ilginç ve yararlı tutan ilk önce o konunun sözlüğünü öğreneceksiniz.

Babbel'e üyelik aboneliği ayda 12,95 dolar ve daha uzun bir abonelik alırsanız maliyetler düşüyor. Ücretsiz deneme yok, ancak 20 günlük para iade garantisi veriyorlar.

Image Credit: Unsplash'taki Patrick Tomasso'nun kapak fotoğrafı