Yeni iMessage Sohbetlerinin Telefon Numaranızı veya E-posta Adresinizi Kullanıp Kullanmadığı Nasıl Değiştirilir

Yeni bir iMessage sohbeti başlattığınızda, beklediğiniz telefon numarasından veya Apple Kimliğinden kaynaklanmayabilir ve alıcı için karışıklığa neden olabilir. Yeni konuşmaların doğru telefon numarasını veya e-posta adresini kullandığından emin olun.

Bu ayar, yıllardır iOS ve macOS'un bir parçası olan ayardır, ancak varsayılan olarak doğru ayarlanmamış olabilir. Yeni bir iMessage sohbeti başlatırken e-posta adresinizi kullanmayı tercih ediyorsanız, tüm cihazlarınızın doğru yapılandırıldığından emin olmanız gerekir. Olmazlarsa, alıcı uçta mesaj parçalanma riskiyle karşı karşıya kalırsınız; bu kişiler potansiyel olarak aynı kişiyle çoklu görüşmeler yapabilir, ancak iki farklı numara veya e-posta adresi kullanarak

Apple'ın birden fazla güncelleme ile önlemeye çalıştığı karmaşa potansiyeli budur ve şimdi şüphesiz işler birkaç yıl önce olduğundan daha iyi olsa da hiçbir şey mükemmel değildir.

Yeni iMessage konuşmalarının tutarlı bir numara veya e-posta adresiyle başlatıldığından emin olmak savaşın yarısıdır, bu nedenle cihazlarınızın hepsinin aynı dalga boyunda olduğundan nasıl emin olacağınız işte.

Numara veya e-posta adresini değiştirme yeni konuşmalar iPhone ve iPad'den

Başlamak için, Ayarlar uygulamasını açın ve “Mesajlar” a dokunun.

Ardından aşağı kaydırın ve “Gönder ve Al” a dokunun.

Bir sonraki ekranda “Yeni konuşmaları başlat” altında, yeni iMessage konuşmaları için uygun başlangıç noktalarını göreceksiniz. Apple kimliğinizden başlayarak telefon numaranızı ve en az bir e-posta adresini göreceksiniz. Yeni konuşmaların başlamasını istediğinize dokunun.

Numarayı veya e-posta adresini değiştirme yeni konuşmalar Mac'ten başlar

Mesajlar uygulamasını açın ve Menü Çubuğunda “Mesajlar” ve ardından “Tercihler” i tıklayın.

Mesajlaşma servisiyle ilgili seçenekleri görmek için “iMessage” sekmesine tıklayın.

Son olarak, “Yeni konuşmalar başlat” altındaki açılır kutuyu tıklayın ve kullanmak istediğiniz numarayı veya e-posta adresini seçin.

Yeni iMessage konuşmalarınızın doğru telefon numarasını veya e-posta adresini kullandığından emin olarak, alıcı için herhangi bir karışıklığı önleyebilirsiniz. Kendinizi aynı kişiyle yaptığınız çoklu görüşmelerin bir parçası olarak bulduysanız, bu, ikinizin de kontrol etmesi için iyi bir ayar olacaktır.