Yeni Office 365 Özelliklerini Altı aya Kadar Erteleme

Her şeyi olabildiğince hızlı bir şekilde almak isteyen erken bir evlatçıysanız, Office 365 uygulamalarının “hedefli sürüm” sürümlerini almak için Office 365 sürüm programınızı değiştirebilirsiniz (bunun iyi bir fikir olduğunu düşünüyorsanız).

Office 365 Güncelleştirmeleri Nasıl Çalışır?

Windows güncelleme zamanlamasını ve neden Windows 10 güncellemelerinin bu kadar sık göründüğünü açıkladık, ancak Office 365 biraz farklı. Outlook, Word ve Excel gibi masaüstü uygulamalarına ve bu klasik uygulamaların web sürümlerine ve Flow, Formlar ve Sway gibi bir sürü web uygulamasına sahiptir.

Web uygulamaları oldukça düzenli bir şekilde güncellenmekte, hata düzeltmeleri ve ufak tefek düzeltmeler mümkün olan en kısa sürede gerçekleşmektedir. Web ve istemci uygulamalarındaki büyük değişiklikler normalde oldukça önceden önceden yapılır ve her altı ayda bir kabaca yayınlanan önemli bir güncelleme yapılır. Ancak, her ay yapılan güncelleme ve iyileştirmeler düzenli olarak yayınlanmaktadır.

Varsayılan olarak, Office 365 aboneliğiniz “dünya çapında standart sürüm” olarak bilinen durumla ilgilidir. Bu, (çoğu aboneyle birlikte), yalnızca birkaç test testinden geçtikten sonra serbest bırakılması anlamına gelir. Bu halkalar:

  • Halka 0: Microsoft'taki özellik ekibi değişikliği yapan.
  • Halka 1: Microsoft'taki geniş O365 takımı.
  • 2. halka: Microsoft'un tamamı.
  • 3. Halka: Hedeflenen sürümleri almak isteyen aboneler.
  • Çalma 4: Dünya çapında standart yayın (aboneliğiniz varsayılan olarak açıktır).

Bir halkanın bir sonraki halka açılmasından önce halka açılmadan önce bir değişikliğin başarılı bir şekilde test edilmesi gerekir. 4. zil sesi – aboneliğiniz varsayılan olarak açık olan dünya çapında standart sürümdür – son zil sesidir ve değişiklik, yalnızca bu dört zil sesinde başarılı bir şekilde test edildiğinde bu zil sesinde serbest bırakılır.

Dünya çapında standart sürümde (4. halka) olmaktan, hedeflenen sürümde (3. halkaya) geçmek, ancak yalnızca Office 365 Yönetici Merkezine erişiminiz varsa değiştirebilirsiniz.

Daha önce tartıştığımız gibi, bir Etki Alanınız varsa (örneğin, AcmeRockets.com) ve Microsoft bu etki alanı için e-posta gönderirse (örneğin, Rob@AcmeRockets.com), Yönetici Merkezi kullanılabilir. Kişisel kullanıcılar için, bunun en yaygın yolu, bir kayıt şirketinden / ana bilgisayardan bir etki alanı satın almanız ve paketin bir parçası olarak Office 365 tarafından barındırılan e-posta sunmalarıdır. Buna iş planı denir ve Office 365 Yönetici Merkezi, kuruluşunuzun O365 kullanıcılarını, aboneliği, lisansları ve genel ayarları yönetmenizi sağlar.

İLGİLİ: Office 365 için Yönetici Araçları Nerede?

Size hedeflenen yayın planına nasıl geçeceğinizi göstermeden önce, fayda ve riskleri anlamanız önemlidir. Güncellemeler beklendiği gibi çalışırsa, standart sürümdeki kullanıcılardan altı ay öncesine kadar en yeni Microsoft Office 365 güncellemelerine erişebilirsiniz; bu da potansiyel olarak harika bir şeydir. Bu risk: İlk üç test çemberi önemli böcekleri yakalamış olsa da, her böceğin yakalanmalarının garantisi yoktur. Aslında, zaten oldukça kapsamlı bir sınamaya sahip olan yazılım da olsa, Microsoft için bir sınama aracı gibi davranıyorsunuz. Office uygulamalarının mümkün olduğunca istikrarlı ve güvenilir olması gerekiyorsa, özellikle de son başvuru tarihlerini karşılamak için kullanıyorsanız, standart sürümde kalmalısınız.

Hedeflenen Yayında Nasıl Değiştirilir

Bunu akılda tutarak, burada hedeflenen sürümde nasıl değişiklik yapacağınızı (ve isterseniz standart sürümde nasıl döneceğinizi) görebilirsiniz.

Office 365 web portalını açın ve Yönetici Merkezine gidin.

Ayarlar> Organizasyon Profili'ne tıklayın.

Hangi sürümde bulunduğunu size söyleyen “Sürüm tercihleri” seçeneğini arıyorsunuz. Bu bırakma izini değiştirmek için Düzenle düğmesini tıklayın.

Office 365 aboneliğinizi kullanan tek kişiyseniz (veya herkesin hedeflenen sürümleri almak için aboneliğinizi kullanmasını istiyorsanız), yayın izini "Herkes için Hedefli sürüm" olarak değiştirin. Aksi takdirde, "Seçili kullanıcılar için Hedeflenen sürüm" seçeneğini seçin. Bu, hangi kullanıcıların hangi sürüm izini alacağını seçme şansı verecek. Seçiminizi yaptıktan sonra, “İleri” düğmesini tıklayın.

“Herkese yönelik hedefli yayın” ı seçtiğinizi varsayalım, uyarı iletisini okuyun ve devam etmek istiyorsanız “İleri” yi tıklayın. Bu, seçiminizi günceller.

Ve bu kadar; sen bittin. Sürüm Tercihleri penceresindeki “Kapat” a tıklayın.

Değişikliklerin filtrelenmesi 24 saat sürebilir, ancak istemci ve web uygulamalarınız hedeflenen yayın sürümlerine oldukça hızlı bir şekilde geçecektir. Standart sürüme geri dönmek istiyorsanız, talimatları tekrar uygulayın, ancak “Hedeflenen Sürüm” yerine “Standart Sürüm” ü seçin.