Yeni Örneğe Benzeyen CPU Hatası için Yama, Performansınızı Etkileyebilir

Spekülatif işleme, Meltdown ve Spectre hataları tarafından istismar edilen teknoloji, başka bir şekilde savunmasızdır ve düzeltme, performansınızı% 2-8 oranında etkileyebilir.

Spekülatif Mağaza Baypası adlı istismar, dün ve Google tarafından ortaklaşa açıklandı ve Intel, AMD ve ARM gibi tüm büyük işlemcileri etkiledi. Intel, modern web tarayıcılarının Spectre düzeltmeleri sayesinde zaten yandığını ve sistem çapında yamalar ortaklara gönderildiğini belirtti. Ancak, bu yamalar performansı etkileyecek ve varsayılan olarak açık olmayacaktır.

İLGİLİ: Bilgisayarınızın veya telefonunuzun erimiş ve hayalete karşı korunup korunmadığını kontrol etme

İşte The Tom Warren, The Verge için yazıyor:

Intel, Spekülatör Baypas için beta formda OEM'lere mikro kod güncellemeleri göndermiş ve şirket önümüzdeki haftalarda daha geniş çapta olmasını beklemektedir. Ürün yazılımı güncellemeleri, Spekülatif Mağaza Baypas korumasını varsayılan olarak varsayılan değere ayarlayarak çoğu kullanıcının olumsuz performans etkilerini görmemesini sağlar.

Intel'in güvenlik sorumlusu Leslie Culbertson, “Etkinleştirilirse, SYSmark 2014 SE ve istemci 1 ve sunucu 2 test sistemlerinde SPEC tamsayı oranı gibi ölçütler için toplam puanlara göre yaklaşık% 2-8'lik bir performans etkisi gözlemledik” diye açıklıyor.

Daha sonra, güvenlik veya performansa öncelik vermek isteyip istemediklerini belirlemek kullanıcılara kalmış. Peki bu yeni istismar nasıl çalışır? İşte Red Hat'in sorununun özetini anlamak kolay:

Resim kredisi: Virgiliu Obada / Shutterstock.com