Yeni YouTube Çocuk Ayarı, Yalnızca Gerçek İnsan Tarafından İncelenen Videoları İzin Verir

Ebeveynler: Artık YouTube Çocuklarını yalnızca gerçek bir insan tarafından çocuk dostu olduğu doğrulanmış videoları göstermek için ayarlayabilirsiniz.

Bu ayar seçilidir: Çocuklarınızın her biri için “Benim onaylı içerik” seçeneğini yalnızca “Çocuklarım” altında değiştirmiş olursunuz. YouTube Çocuk uygulamasının yapıldığı zaman, yalnızca bir kullanıcı denetçisi tarafından çocuk dostu olarak onaylanan videolarla sınırlı olur.

YouTube, sık sık ünlü karikatür kırıklar içeren ürpertici sözde çocuk dostu videolarla doludur. Bunlar, Peppa'dan Polisin polisten vurulduğu Minnie Mouse'a zombilere (yukarıda) göre kovalanmasıyla düpedüz korkunç olabilir. YouTube Çocukları bunları filtrelemeli, ancak sorun değil – bu yeni ayar.

İLGİLİ: PSA: Veliler, YouTube Ürpertici Pseudo "Çocuk Dostu" Videolar ile Dolu

İşte Tech Crunch için yazdığı Sarah Perez.

… Herhangi bir ebeveyn size söyleyeceği gibi, tek bir kötü video bile çok fazladır.

Korkunç bir videonun tek bir görüntüsü, haftalarca kabuslara yol açabilir; ve kötü dil ya da olgun konuya sahip videolar ebeveynlerin bakış açısıyla aynı derecede korkunçtur.

İyi bir nokta ve bunu önlemek için bir yol var. Çocuklarınız daha önce olduğu kadar çok içeriğe erişemezler, ancak yanlışlıkla Örümcek Adam ve Elsa'nın bir ateş etme çılgınlığı geçirdiğini ya da diğer pisliklerin çocuklardan gelen görüntülere para yüklemek için ne yüklediklerini görmek daha iyidir.