Yeşil Balonlu Android Arkadaşlarınızla Kaçınılacak iMessage Özellikleri

İMessage'de arkadaşlarınıza ve ailenize kısa mesaj göndermek dışında yapabileceğiniz birçok harika şey var, ancak Android kullanan vatandaşlarınız için bu özel iMessage özelliklerini atlamak isteyeceksiniz. Google’ın mobil işletim sistemi.

İLGİLİ: Neden iPhone'umda Bazı Mesajlar Yeşil ve Bazı Mavi?

Aklında tut; Bazı iMessage özellikleri, diğer iPhone'larda olduğu gibi olmasa da, yine de Android ile birlikte çalışır. Spektrumun her iki tarafını da kapsayacağım, böylece tam olarak ne yaptığını ve Android ile çalışmadığını bileceksiniz.

Android ile Çalışmayan iMessage Özellikleri

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, iMessage özelliklerinin çoğu ya diğer ucunda biraz tuhaf görünüyorlar ya da sadece Android ile düz bir iş yapmıyorlar.

Apple Pay Cash, Android arkadaşlarınızla ve ailenizle kullanamayacağınız bir özelliktir, çünkü Apple Pay Cash zaten iPhone için iPhone'dur. PayPal, Venmo, Square Cash veya başka bir mobil ödeme platformu kullanarak daha iyi.

Bazı iMessage uygulamaları Android ile mükemmel çalışmayabilir. Kilometreniz sık kullandığınız iMessage uygulamalarına bağlı olarak değişebilir, ancak ETA iMessage uygulamasını bir Android arkadaşına ETA'mı göndermek için kullandım ve iPhone'umda temiz bir önizleme göründüğü zaman son. Verilen, hala teknik olarak çalışır, ama o kadar temiz değil.

Tapback'ler (mesajlara emoji tepkileri) söz konusu olduğunda, Android'de bir tür çalışma yapıyor, ancak metin olarak görünüyorlar. Bu nedenle, “Teşekkürler!” Yazan kısa mesajlarına “yaşasın” gittiğinde, orijinalin yanında küçük bir başparmak yukarı simgesi olarak görünmek yerine, “Sevdiğin” yepyeni bir metin mesajı olarak görünecek mesaj.

Görünmez Mürekkep ile metin veya fotoğraf göndermek gibi, iMessage Efektleriyle aynıdır. Android'de efekt görünmez. Bunun yerine, kısa mesajınızı veya fotoğrafınızı yanında “(Görünmez Mürekkeple Gönderildi)” şeklinde gösterir. Bu nedenle, bir Android arkadaşına Görünmez Mürekkep ile çıplak bir resim göndermeyi planlıyorsanız, bunların sonunda sansür edilmeyeceğini bilin.

El yazısı Mesajlar ilk etapta gönderilmez. İMessages'ın onları düz bir resim olarak göndereceğini düşünürsünüz, ancak bana her zaman kırmızı "Teslim Edilmedi" hata mesajını veriyor. Bu bir hata olabilir, ancak görünen o ki, başkaları da bu konuya değiniyor ve bir süredir oluyor.

Sesli Mesajlar için ise, bir Android arkadaşıyla mesajlaşırken bu özellik ilk etapta bile mevcut değildir. Bu yüzden oradaki tembel insanlar için her şeyi yazmanız gerekecek (yine de sesli dikteyi kullanmanıza rağmen).

So What Do Çalışma Android ile Özellikleri?

Özellikle arkadaşlarınız ve ailenizin çoğu Android kullanıyorsa, Android ile çalışmayan çok sayıda iMessage özelliği bulunduğunu bilmek cesaret kırıcı olabilir. Bununla birlikte, hala her iki platformda da çalışan bazı iMessage özellikleri vardır, bu yüzden tamamen şansınız kalmaz.

Yeni başlayanlar için, Animoji onları Android arkadaşlarına gönderirken bir tür çalışma. Animoji'nin sabit bir görüntüsü normal bir görüntü olarak gönderilir ve gayet iyi görünür; Bir animasyonlu Animoji de, ne yazık ki, oldukça berbat bir kalite olsa da, bir video olarak gönderilir.

URL önizlemeleri, iPhone'dan Android'e bir bağlantı gönderdiğinizde de oldukça iyi çalışır. Her iki cihaz da gönderdiğiniz web sayfasının güzel görünümlü bir önizlemesini oluşturur.

Ve tabii ki, fotoğraflar ve videolar gayet iyi diğer Android cihazlara gönderilecek. Videolar Android'de oldukça korkunç görünmesine rağmen.

İLGİLİ: iMessage'sız Birine Animoji Nasıl Gönderilir

Ne yazık ki, bu oldukça fazla. Burada çok şaşırtıcı bir şey yok, ancak kesinlikle iMessage'ı iPhone'dan iPhone'a kullanmanın ne kadar yararı olduğunu göstermeye devam ediyor.