YouTube Müzik ile Gerçekten Neler Oluyor? Red vs Premium vs. Müzik Premium

Google bu sabah YouTube Premium ve Müzik Premium'u duyurdu, ancak kafa karıştırıcı, karmaşık bir karmaşa. İşte bildiğimiz, yapmadığımız ve düşündüğümüz şey.

Gerçekler: YouTube Premium ve Müzik Premium nedir?

Şu anda, Google’da bir müzik servisi var: Google Play Müzik. Ayrıca, orijinal içeriğe erişim sağlayan, reklamsız YouTube temelli YouTube Red'e de sahip.

YouTube Red, Google Play Müzik'te olduğu gibi, ayda 10 ABD dolarıdır; ancak Play Müzik için ödeme yaparsanız, YouTube Red'i de alırsınız. İkisi için ödeme yapmaya gerek yok.

Ancak önümüzdeki hafta iki yeni hizmet daha yayınlanacak: YouTube Premium ve Müzik Premium. İşte bunlar:

  • YouTube Premium (11.99 $ / ay): Bu hizmet, YouTube Red'in yerini aldı. Reklamsız YouTube erişimi, arka plan oynatma, çevrimdışı oynatma için indirme ve YouTube orijinallerine erişim sunacak.
  • YouTube Müzik Premium (9.99 $ / ay): Bu, YouTube Premium gibi bir şeydir, ancak yalnızca müzik içindir . Reklamsız müzik, arka plan dinleme ve çevrimdışı oynatma için indirme içerir. Buradaki anahtar sadece müzik için.

Bu nedenle, açıklığa kavuşturmak için, YouTube Red'in gideceği ve yerine yeni bir hizmetin eklendiği iki yeni hizmetle yer değiştiriliyor. Ne kadar Google.

Bu değişiklik aynı zamanda YouTube Müzik uygulamasına (Android, iOS) çok ihtiyaç duyulan bir revizyon getirecek ve bu da umarız yeni akış hizmeti için markanın üzerine konacaktır.

Soru: Bu Değişiklikler Play Müzik aboneleri için ne anlama geliyor?

Şu anda, Google Play Müzik'in gitmediğini ve hiçbir şeyin değişmediğini söylüyor, ancak bu tam olarak doğru değil. Play Müzik'in kendisi ile hiçbir şey değişmiyor, ancak bunun Play Müzik aboneliğiyle birlikte yer alan YouTube Red'i nasıl etkileyeceği açık değil.

Daha spesifik olarak: Yeni premium hizmetin hangi sürümü Play Müzik aboneleri alır? Google destek hesaplarından çok sayıda karışık yanıtla birçok kişi bu soruyu Twitter'da soruyor:

Peki hangi Google? YouTube Premium veya Müzik Premium? İki çelişkili cevap var. Birisi, Play Müzik abonelerinin YouTube Premium'u alacağını, diğerlerinin de Müzik Premium'un dahil edileceğini belirtiyor. Kim bilir.

Sorunun büyük bir kısmı, Google'ın kendi ürünlerini adlandırma konusundaki sorunu. Burada her iki hizmet de “YouTube” ve “Premium” kelimelerini içeriyor. Bu nedenle, bunları karıştırabilmek oldukça kolay. Tek özellikli “Müzik” kelimesi, ideal ürün farklılaştırmasından daha azına yol açıyor. Çoğu kişi “YouTube Premium” duyacak ve aynı hizmet için onları karıştırmalıdır.

Neyse ki, doğrudan Google'dan bazı açıklamaları yapabildik:

ABD, Avustralya, Güney Kore, Yeni Zelanda ve Meksika'daki mevcut YouTube Red ve Google Play Müzik aboneleri, bugün zaten sahip oldukları fiyattan zaten keyif aldıkları özellikleri almaya devam edecek. Diğer ülkelerde bulunan Google Play Müzik aboneleri, otomatik olarak YouTube Müzik Premium'a erişir erişmez erişir.

Öyleyse kısa bir hikaye, Play Müzik aboneleri için geçişin oldukça basit olması gerektiğidir. Eğer bunu doğru bir şekilde yorumluyorsak, tüm Play Müzik aboneleri değiştikten sonra YouTube Premium'a erişebilmelidir. Bu iyi haber.

Gelecek: Neler Olduğundan Şüpheleniyoruz

Google'ın Google Play Müzik'i öldüreceğini ve YouTube markasına sokacağını söylediği uzun zamandır söylendi. Bu hizmetin YouTube Remix olarak adlandırılacağını duyduk, ancak şimdi marka bilinci belirsiz.

Ancak konu yine aynı: Google Play Müzik bir noktada ortadan kalkacak – yıl sonuna kadar şüpheliyiz. Ve bu olduğunda, Google’ın müzik hizmetinin YouTube markası altında ele alınmasını bekleyin.

YouTube Müzik Premium'un bir parçası olsun veya farklı bir takma adı altında olsun, belirsizdir. Google'ın bunu “Müzik Premium” şemsiyesi altına alacağını düşünmek istersek, bu bizim bahsettiğimiz bir Google. Bu yüzden yeni bir isim alırsa sürpriz olmaz.

Ancak tüm bu spekülasyonlar daha da fazla soru getiriyor. Birincisi, Play Müzik markalaşması öldürüldüğünde ve müzik hizmeti YouTube markası altında ele alındığında, fiyat ne olacak? Yukarıda ele aldığımız gibi, Play Müzik ayda 9,99 ABD dolarıdır ve YouTube Red ile birlikte gelir. Play Play Müzik abonelerinin, YouTube Premium için Play Müzik ve Kırmızı ile aynı hizmeti almaları için ayda iki dolar daha fazla ödeme yapmaları bekleniyor. Yine, belli değil.

Ve tüm bunlar bunun Google Play Müzik'in aile planını nasıl etkileyeceğini bile düşünmeden devam ediyor. Bu da altı kullanıcının Play Müzik ve YouTube Red erişiminin ayda sadece 15 dolar kazanmasını sağlıyor. YouTube Müzik Premium, benzer bir hizmet sunuyor mu? Mevcut Play Müzik Ailesi aboneleri YouTube Müzik Premium ile bir aile planına mi taşınacak? YouTube Premium veya Müzik Premium olacak mı?

Bu sorulara cevap yokken, birkaç eğitimli tahmin yapabiliriz. Birincisi, mevcut Play Müzik aboneleri için fiyatlandırma şeması ve plan özelliklerinin değişmeyeceğini düşünüyoruz. Bu nedenle, gün geldiğinde ve Müzik Çalındığında, mevcut tüm kullanıcıların şu anda ödeme yaptıkları aynı fiyata bir YouTube Premium hesabına geçeceğinden şüpheleniyoruz (9,99 ABD doları / ay).

Play Müzik için 7.99 $ 'lık tanıtım fiyatına doldurulan kullanıcılar bir fiyat artışı görebilir, ancak Google'ın bunu nasıl ele alacağını söylemek gerçekten zor. Aynı şey aile planı aboneleri için de söylenebilir. Google'ın böyle bir geçişi nasıl ele alacağından şüphelenmek için yeterli bilgi veya mevcut kanıt mevcut değildir.