YouTube Videoları Plex'te Nasıl İzlenir?

Tüm medyanızı bir Plex sunucusuna eklediniz ve bu harika, ancak şimdi favori YouTube videolarınızı aynı arayüzde izlemek istiyorsunuz. Mümkün mü? Evet!

Plex, Pocket gibi bir tür videoları sıraya almak için kullanabileceğiniz daha sonra İzle işlevine sahiptir. Ya da isterseniz, YouTube aboneliklerinizi doğrudan Plex arayüzünde taramanıza izin veren bir üçüncü taraf eklentisi var.

Bir HTPC'deki Plex video izlemenin birincil yoluysa bu güzel bir şeydir, ancak bir akış kutusu kullansanız bile bir avantaj vardır: YouTube, Apple TV ve Roku için korkunçtur, çünkü bu platformlarda web tabanlı bir arabirimi zorlarlar. Plex bu cihazlarda çok daha iyi çalışır, bu yüzden sorun yaşıyorsanız bunu deneyin.

İLGİLİ: Apple TV'deki YouTube, Her Platformda Bir Arayüzü İçe Aktarıyor

PlexIt Bookmark: Bilgisayarınızdaki Videoları Bulun, Onları TV'nizde İzle

Daha sonra görüntüleyebilmek için bir videoyu Plex'e nasıl kaydedeceğinizi anlattık ve bu ileti oldukça basit: bir bookmarklet'i tarayıcınızdaki yer imleri çubuğuna sürükleyin ve bir video izlediğinizde onu tıklayın. Bunun, bir YouTube videosunun Plex'te izlenmesinin en kolay yoludur.

İLGİLİ: Daha Sonra Görüntülemek için Videoyu Plex'e Kaydetme

Sadece tarayıcınızda bir video açın, ardından yer imini tıklayın. Bir pop-up, videoyu “Daha Sonra İzle” sıranıza ekleyin.

İsterseniz videoyu Plex arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz, ancak daha sonra İzle'ye daha sonra odaklanalım. Plex'in son sürümlerinde ekranın alt kısmında bulacaksınız.

Burada listenize eklediğiniz tüm videoları bulacaksınız.

İzlemeye başlamak için her şeyi seç.

YouTube TV: YouTube Aboneliklerinize Göz Atın

Daha Sonra İzle bölümü kullanımı kolaydır, ancak Plex istemciniz açıkken TV'nizin önünde otururken YouTube aboneliklerine göz atmak gibi şeyler yapmanıza izin vermez. YouTube videolarına göz atmanıza ve izlemenize olanak tanıyan bir eklenti olan Plex için YouTube TV var.

Takma oldukça düz ileri. İlk olarak, en son sürümü alın. Ardından, klasörü ZIP dizininden ayıklayın ve daha sonra .bundle ile .bundle şekilde yeniden adlandırın. Şimdi bu klasörü Plex eklenti dizinine sürükleyin, Windows'ta bulabileceğiniz Plex sunucu tepsisi simgesini sağ tıklayıp “Eklentileri Aç” komutunu tıklayın.

Aşağıdaki yerlerde klasöre de göz atabilirsiniz:

  • Windows: %LOCALAPPDATA%Plex Media ServerPlug-ins
  • macOS: ~/Library/Application Support/Plex Media Server/Plug-ins
  • Linux: $PLEX_HOME/Library/Application Support/Plex Media Server/Plug-ins

Eklentiyi kurduğunuzda, TV'nizdeki Plex'in aşağıya doğru ilerleyin.

Eklentileri açın ve yeni YouTube kanalınızı bulacaksınız. Öncelikle Google hesabınızı yetkilendirmeniz gerekecek.

Google.com/device adresinde girmeniz gereken bir kod gösterilecek.

Bunu, Google hesabınızın oturum açtığı herhangi bir cihazda yapabilirsiniz: telefonunuz, başka bir dizüstü bilgisayar, farketmez. Bunu yaptığınızda, YouTube aboneliklerinizi Plex'te tarayabilirsiniz.

Videoları burada izleyebilirsiniz.

Ayrıca, YouTube oynatma listelerinize, beğendiğiniz videolara ve izleme geçmişinize de erişebileceksiniz. Günün sonunda birkaç video izlemek için harika bir yol, bu yüzden keyfini çıkarın.